(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Muzikos, medijos ir aktualios diskusijos jungtis Lietuvos kompozitorių sąjungos programoje „Menopolis“.

Rugsėjo 29 d., trečiadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose vyks jaunųjų menininkų projektas-prisistatymas „Nemirtingumas“, skirtas Lietuvos kompozitorių muzikai puoselėti. Atlikėjai: Kristina Žaldokaitė (balsas), Birutė Asevičiūtė (fortepijonas) ir Arvydas Kazlauskas (saksofonas). Vaizdas – Antanas Dombrovskij, Ignas Kančys. Koncertą ves muzikologė Alina Ramanauskienė. Organizatoriai – LKS Kauno skyrius.

„Esame bendraamžiai, nutarę groti lietuvišką muziką. Kiek daug jos neatliekama, nepažįstama. Apmaudu, kad ji dažnai užsiguli kompozitorių stalčiuose, vietoj to, kad pasiektų adresatą – klausytoją. Tuo pačiu norime skatinti lietuviškos muzikos kūrybą ir sklaidą, o taip pat jaunųjų kompozitorių tobulėjimą, atlikdami ką tik sukurtą jų muziką,“ – teigia B. Asevičiūtė.

Viskas prasidėjo nuo F. Bajoro „Sakmių siuitos“. Šis kūrinys, tam tikra prasme tapęs lietuvybės simboliu muzikoje, jau seniai žavėjo pianistę B. Asevičiūtę ir dainininkę K. Žaldokaitę. Kilo mintis šį kūrinį paruošti, o vėliau atlikti kartu su Antano Dombrovskio vaizdo projekcija projekte „Folk session“ renginyje „Tebūnie naktis“ (2009, Vilnius), kuriame buvo pristatytas lietuviškos muzikos kelias nuo sutartinių iki dabartinės kartos kompozitorių kūrinių.

Tąkart Kristina ir Birutė netikėtai atrado kompozitorės Loretos Narvilaitės kūrybą, kuri patiko ir tiko. Projekte „Folk session“ šios kompozitorės daina „Nemirtingumas“ (poeto Henriko Radausko tekstu) buvo atliktas neįprasta sudėtimi – balsas, fortepijonas ir birbynė. Kūrinys sulaukė pasisekimo, tad nuspręsta jį išpildyti originalia sudėtimi, birbynę pakeičiant saksofonu. Atlikimui festivalyje „Permainų muzika“ vaizdo menininkas Ignas Kančys sukūrė „Nemirtingumo“ vaizdo projekciją.

Rengiant „Nemirtingumo“ programą, prie dueto prisijungė bendraminčiai, taip pat puoselėjantys lietuvišką muziką – smuikininkė Agnė Doveikaitė ir saksofonininkas Arvydas Kazlauskas. Smuikininkė koncertuose Vilniuje ir Kaune nepasirodys, nes tuo metu gastroliuos Japonijoje, tačiau ją žiūrovai galės išvysti festivalyje „Permainų muzika“ rugsėjo 30 dieną, Klaipėdos koncertų salėje.

K. Žaldokaitė garsėja kaip visapusiška atlikėja, gebanti dainuoti įvairios stilistikos muziką – džiazą, soul, gospel, klasikinę, populiariąją. Tačiau labiausiai Kristina žinoma kaip gospel choro „Sounds in G“ vadovė, dirigentė ir solistė. Ji dalyvavo Lietuvos džiazo festivaliuose, šiuolaikinės muzikos festivaliuose „Gaida“ ir „Jauna muzika“, taip pat „Pažaislio muzikos festivalyje“, nuolat tobulinasi ir dalyvauja Švedijos ir Vokietijos gospel chorų festivaliuose ir jau antrus metus yra „Vilnius Gospel“ festivalio meno vadovė.

B. Asevičiūtė aktyviai koncertuoja su įvairiais ansambliais ir solistais, dalyvavo daugelyje konkursų ir festivalių – pasirodė festivaliuose „Pavasario gaida“, „Sugrįžimai“, „Tebūnie naktis“, „Kražių festivalis“ ir kt. Ji dirba koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Vilniaus B. Dvariono muzikos mokykloje, rengia programas su solistais.

A. Kazlauskas laimėjo tarptautinius konkursus Latvijoje, Estijoje bei Slovėnijoje. Kaip solistas grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestrais, kameriniu orkestru Sinfonia Concertante bei pučiamųjų orkestru Rīga. Šiuo metu dėsto saksofoną Latvijos J. Vitolo muzikos akademijoje, koncertuoja kaip solistas ir kaip Rygos saksofonų kvarteto narys.

Koncerto metu nuskambės jau minėta Felikso Bajoro „Sakmių siuita“, taip pat Antano Kučinsko, Fausto Latėno, Ramintos Šerkšnytės, Loretos Narvilaitės, Dalios Kairaitytės ir Vidmanto Bartulio kūriniai. Tad kviečiame prisiliesti prie tautos dvasios, pasineriant į lietuviškos muzikos vandenis!

Kviečiame apsilankyti. Įėjimas nemokamas. Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: