Internete susiduriame su didžiuliais informacijos kiekiais, spalvomis ir ryškiais paveikslėliais perkrautu dizainu. Tokiomis sąlygomis naudingos informacijos paieška užtrunka dėl dėmesio nukrypimo į nesvarbias detales. Susipainioti pasidaro lengviau. Tokioje situacijoje paprastumas tampa labai svarbiu.
Naudojant mažiau dizaino elementų sukuriame įsimintus ir vartotojo patirtį supaprastinančius interneto puslapius. Dėmesys krypsta į turinį. Navigacija tokiame puslapyje tampa paprastesnė. Laiką, kurį švaistome spalvų derinimui arba gausybei  paveikslėlių apdirbti, skiriame vartotojo patirčiai interneto puslapyje lengvinti. Galime sutelkti dėmesį į šriftus, navigaciją.
Minimalistinis dizainas turi daug laisvos erdvės. Joje – tik svarbiausi elementai. Kai supa erdvė, turinys tampa svarbiausiu puslapio elementu ir pasidaro lengvai suprantamas.
Kada pašalinami nereikalingi elementai, tipografija (typography) dizainą padaro profesionaliu. Šriftai ir tai, kaip jie išdėstyti, sukuria internetinės svetainės asmenybę.
Dažnai manoma, kad minimalistinis dizainas susideda tik iš baltų ir juodų atspalvių. Jei reikia, pridedama ir kitų spalvų. Dažniausiai užtenka dviejų-trijų. Spalvos padeda išryškinti ir atskirti svarbiausius puslapio elementus.
Paveikslėlių naudojimas minimalistinėse svetainėse turėtų būti sumažintas. Nereikalingi paveiksliukai trukdo sukoncentruoti dėmesį, apsunkina puslapio siuntimą.
Paveikslėliai, padedantys atskleisti informacijos turinį, ar supaprastinantys navigaciją puslapyje, yra naudingi.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad sukurti minimalistinę interneto svetainę yra paprasčiau. Juk nereikia galvoti apie paveikslėlius ir daugybės spalvų derinimą. Tačiau minimalistinė svetainė turi turėti unikalų ir išskirtinį dizainą su patogiai išdėstyta ir lengvai suprantama informacija, o tai yra sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Svarbu prisiminti, kad  harmonija yra svarbiausia minimalistinėje interneto svetainėje. Todėl išdėstymas tokiame puslapyje turi būti būtent toks.
Tinklelis (grid) yra labai naudingas kuriant minimalistines svetaines. Jis leidžia būti kūrybingu, bet kartu ir įveda tvarką, harmonizuoja dizainą.

Minimalistinių interneto puslapių pavyzdžiai:

bunchdesign.com
Dizainas susideda tik iš baltų ir juodų atspalvių. Puslapyje naudojama simetrija.

wk.com
Paveikslėlių naudojimo minimalistiniame dizaine pavyzdys.

bagsofjoy.netDėmesys koncentruojamas į raudoną ir žalią spalvas.

Išvada:
Minimalistiniuose puslapiuose svarbiausia yra turinys ir naršymo patogumas. Tokios internetinės svetainės išsiskiria erdvės pojūčiu, tvarka ir harmonija.

Originalus įrašas tinklaraštyje frogsign.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: