Kaune įvyko tradicinis Karaliaus Mindaugo vardo greitųjų šachmatų turnyras

Paskelbė: KaunoŽinios.lt redakcija Data: 2012-07-08 02:05

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Liepos 6d. šalyje minint Valstybės dieną, Kaune buvo surengtas populiarus Karaliaus Mindaugo vardo greitųjų šachmatų turnyras.

Varžybas pradėjo 57 šachmatininkai iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Ukmergės, Kėdainių, Jonavos, Plungės ir kai kurių kitų Lietuvos miestų. Buvo rungtyniaujama 9 ratų šveicariškąja sistema, skiriant 15min. kiekvienam žaidėjui partijai pabaigti. Kadangi sekantis ratas nepradedamas, kol nėra užbaigtos visos prieš tai vykusio rato partijos, vidutinė vieno rato trukmė būdavo apie pusvalandį.
Lietuvos žurnalistų sąjungai nuolatos remiant tradicinį liepos 6d. šachmatų turnyrą, renginys ir šiemet vyko atvirame ore – t.y. lauko kavinėje “Vasaros Olimpas”. Puikus vidurvasario oras ir brandžių medžių skleidžiamas deguonis teigiamai veikė dalyvių savijautą bei lengvino įtemptą protinę veiklą.

Šachmatų turnyrai pasižymi didele socialine įvairove ir puikiomis integracijos galimybėmis. Karaliaus Mindaugo turnyre žaidė vyrai ir moterys, berniukai ir mergaitės, pensininkai ir moksleiviai, neįgalieji ir kariškiai. Burtams lėmus, kiekvienas galėjo sutikti kitą prie šachmatų lentos.

Sužaidus visas 9 reglamentu nustatytas partijas, paaiškėjo šių metų Karaliaus Mindaugo turnyro nugalėtojas. Surinkęs 7,5 tšk. iš 9 galimų, juo tapo tarpt. meistras iš Jonavos Aidas Labuckas. Pustaškiu nuo nugalėtojo atsiliko kaunietis FIDE meistras Povilas Tvarijonas ir Lietuvos eks-čempionas tarpt. meistras ukmergiškis Vytautas Šlapikas.

Moterų įskaitoje nugalėjo Vilniaus moksleivė Ivona Misiuk (5tšk.). Tiek pat taškų surinko ir ilgą laiką šioje įskaitoje pirmavusi kaunietė Margarita Baliūnienė, tačiau nuo vilnietės ji atsiliko pagal papildomą Bucholco rodiklį.

Tarp mokinių geriausiai pasirodė plungiškis Gytis Vaičekauskas (6,5tšk.), o senjorų įskaitoje –ilgametis Kauno šachmatų mokyklos treneris Gintautas Petraitis (5,5tšk.). Tačiau dar labiau pažymėtina neįgalaus karmėlaviškio Remigijaus Davidavičiaus sėkmė. Surinkęs 5,5 tšk., R.Davidavičius iškovojo I prizą 1800 ELO reitingo kategorijoje.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt