Kaune prasidėjo Europos senjorų greitųjų šachmatų čempionatas

Paskelbė: Data: 2012-08-17 08:50

Spausdinti | Komentarai

Oraganizatorių archyvo nuotr.

Ketvirtadienio popietę, Kaune prasidėjo Europos senjorų greitųjų šachmatų čempionato batalijos. Nepaisant greitųjų šachmatų sukeliamo jaudulio ir sunkiai išvengiamų apsirikimų, stipriai veikiančių rezultatą, šis čempionatas pasižymi patrauklia ypatybe – moterys ir vyrai čia žaidžia kartu.

Į greitojo čempionato startą puošnioje Kauno įgulos karininkų ramovės salėje išėjo 71 žaidėjas, iš kurių 15 –damos. Viso atstovaujama 13 Europos šalių, tačiau čempionato direktorius Kauno šachmatų federacijos prezidentas Donatas Pilinkus neabejoja, kad rimtųjų šachmatų kontinentiniame čempionate atstovaujamų Europos federacijų skaičius turėtų pasiekti 20 valstybių.

Dėl greitųjų šachmatų lydimos sparčios rezultatų kaitos turnyro administracija nusprendė atidėti tiesioginę partijų transliaciją iki šeštadienį prasidėsiančio “didžiųjų” šachmatų senjorų čempionato. Todėl esminius ketvirtadienį įvykusių pirmųjų 4 “greitųjų” ratų momentus nuodugniai stebėti galėjo tik Kauno šachmatų mėgėjai. Žinoma, operatyvaus FA Valerijaus Jegorovo darbo dėka internetiniame “Chess-results” portale čempionato rezultatus gali sekti ne tik Lietuva, tačiau ir visa Europa.

Pirmuosiuose 2 ratuose čempionato favoritams pasistūmėjus į jiems priklausančias pozicijas, 3 rate jau virė aršios kovos. Žiūrovų dėmesį traukė ilgametės Pasaulio moterų čempionės (nuo 1961iki 1978m.) Nonos Gaprindašvili ir daugkartinio Lietuvos čempiono Algimanto Butnoriaus dvikova. Baltaisiais žaidusiai Gruzijos moterų šachmatų legendai buvo pavykę įgyti rimtą persvarą, tačiau kauniečiai atsipūtė lengviau, kai gruzinė nesiryžo valdove kirsti centrinio Algimanto pėstininko. Kauno didmeistris sušvelnino kylančius nemalonumus, o priartėjus varžovės ceitnotui, netgi sugebėjo palenkti partijos eigą savo naudai.

Deja, turėdamas 3 taškus po 3 ratų, A.Butnorius persistengė bandydamas baltaisiais pralaužti baltarusio IM E.Močalovo senąją indiškąją gynybą. Paaukojęs kelis pėstininkus, Kauno didmeistris staiga pajuto laiko trūkumą, prarado žaidimo giją ir netrukus turėjo pripažinti varžovo pranašumą.

Šia svarbia pergale E.Močalovas pakilo į švarią pirmąją vietą ir naktį praleis būdamas vienvaldžiu Europos senjorų greitųjų šachmatų čempionato lyderiu. Pektadienį bus sužaisti likę 5 ratai, po kurių paaiškės šio čempionato nugalėtojai ir prizininkai bendroje ir moterų įskaitose. Šeštadienį gi prasidės 12-asis Europos senjorų čempionatas rimtaisiais šachmatais.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt