(c) zalgiris.lt archyvo nuotr.

Šiandien 19.10 val. ant Kauno sporto halės parketo žengs Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės krepšininkai, sužaisiantys draugiškas rungtynes. Iš pradžių buvo planuota, kad abi komandos po kartą susitiks su Irano rinktine, tačiau šiai neatvykus į Lietuvą, žalgiriečiai sutiko padėti pasaulio čempionatui besirengiantiems lietuviams nesugriauti pasiruošimo ritmo.

Iki šiol rinktinės žaidimo kreivė buvo tik kylanti – ji iškovojo pergales visose rungtynėse, išskyrus prieš favoritėmis laikomas Ispanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų komandas. Mačas prieš „Žalgirį“ – paskutinis mūsų šalies krepšininkų kontrolinis susitikimas prieš pasaulio čempionatą.

Tuo tarpu žalgiriečiai tik praėjusią savaitę pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui. Rugpjūčio 16 d. pirmojoje treniruotėje dalyvavo vos septyni pagrindinėje ekipoje žaisiantys krepšininkai.

„Šios rungtynės turėtų būti šventė, kurią abi komandos bandys suteikti žiūrovams. Mes tik pradėjome pasiruošimą, neturime net komandos kontūrų, todėl labiau stengsimės žaisti sirgaliams, o ne šlifuoti kokią nors taktiką“, – sakė vyriausiasis Kauno „Žalgirio“ treneris A.Petrovičius.

Nors „Žalgiris“ jau sulaukė sąlyginio pastiprinimo – šeštadienį į Lietuvą atskrido puolėjas Travisas Watsonas – visgi kojų nespėjęs apšilti amerikietis šiandien aikštelėje nepasirodys. Rugsėjo pradžioje laukiama atvykstant ir Marcuso Browno, tačiau labiausiai ekipos pasiruošimą sunkina keturių rinktinėje žaisiančių žalgiriečių dalyvavimas pasaulio čempionate. Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis, Tadas Klimavičius ir Martynas Pocius prie Kauno komandos galės prisijungti tik rugsėjo viduryje.

Vis dėlto, A.Petrovičiaus teigimu, nepaisant sunkumų, net kelių komandos lyderių dalyvavimas rinktinėje yra didelė garbė. „Žinoma, labai pasigendame šių žaidėjų, tačiau kaip jie gali atsisakyti, o mes jiems – drausti, padėti savo šaliai? Jų dalyvavimas rinktinėje, tai puikios „Žalgirio“ sistemos darbo įvertinimas“, – teigė ekipos treneris.

Prieš 10 dienų į Lietuvą atvykęs A.Petrovičius penktadienį sulaukė papildymo iš Serbijos – prie „Žalgirio“ prisijungė ir treneris Oliveris Kostičius, pastarąjį mėnesį darbavęsis su Bulgarijos vyrų rinktine.

Naujasis „Žalgirio“ trenerių štabas rungtynėse su Lietuvos rinktine galės remtis septyniais pagrindinės sudėties žaidėjais: Dainiumi Šalenga, Mirza Begičiumi, Aleksandru Čapinu, Omaru Samhanu, Artūru Milakniu, Povilu Čukinu ir Mindaugu Kuzminsku. Komandos sudėtyje taip pat bus savaitę kartu treniruotėse prakaitą lieję jaunieji žalgiriečiai: Žygimantas Janavičius, Šarūnas Vasiliauskas, Vaidas Čepukaitis, Gediminas Žylė ir Mindaugas Kupšas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: