Po beveik dvi valandas trukusių aistringų diskusijų, Kauno rajono savivaldybės Tarybos posėdyje šiandien patvirtintas Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijos specialusis planas, kuris ilgą laiką buvo įstrigęs įstatymų, emocijų ir ginčų liūne. Specialiojo plano patvirtinimas pajudins Kauno LEZ vystymąsi, ir bus galima tęsti žemės paėmimo iš gyventojų visuomenės poreikiams procedūrą.

Ši problema tęsiasi labai ilgą laikotarpį, dėl to užsienio investuotojai atsisako ketinimų investuoti į Kauno laisvąją ekonominę zoną, ko pasekoje daroma didelė žala tiek Kauno regiono plėtrai, tiek pačiai valstybei, nes nepasiekiami tie tikslai, kurių buvo galima tikėtis, t.y. naujų darbo vietų kūrimas, naujų technologijų įsisavinimas, su galima veikla zonoje susijusių mokesčių mokėjimas ir daugelis kitų.

„Specialiojo plano patvirtinimas reikalingas visiems. Iš to išloš ir žemės savininkai, ir bus padėtas pagrindas ateiti realioms investicijoms į Kauno regioną“, – sakė Kauno apskrities viršininkė Ona Balžekienė.

Anot jos, galima suprasti žemės savininkus, nes jie bijo, jog nesudėjus saugiklių, gali būti netinkamai atlyginta už žemę ir toliau nesprendžiama gabaliukais suskaldytų sklypų problema, kai dalis sklypo lieka už LEZ teritorijos ribos. Todėl, apskrities viršininkė patikino, kad speciali darbo grupė ir toliau dirbs, siekdama iš Vyriausybės garantijų suteikimo dėl žemės išpirkimo. Be to, bus siekiama, kad į 2010 metų biudžetą būtų įtrauktos reikalingos lėšos atsiskaityti su žemių savininkais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: