Kauno menininkų namai gegužės 12 – 15 dienomis apsilankyti organizuojamuose renginiuose.

Gegužės 12 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno menininkų namai tęsia renginių ciklą „Tūkstantmečio aidai muzikoje“. „Baroko duetas“ kviečia į muzikinę kelionę po XVII a. Europą. Koncerte „Baroko kelionė“ dalyvaus dainininkės Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė. Joms akomponuos pianistė Audra Telksnytė. Koncerte skambės garsiausi baroko muzikos fragmentai ir mažiau girdėtos arijos bei duetai.

S. Šerytė (mecosopranas) ir R. Dubinskaitė (mecosopranas) atliks arijas ir duetus iš Italijos, Prancūzijos, Anglijos ir Vokietijos barokinės muzikos lobyno. Šiame koncerte atsispindės chronologinė ir geografinė baroko formų įvairovė. Tai kelionė nuo operos žanro pradininko C. Monteverdi kūrinių, pastoralinių itališko bel canto melodijų iki virtuoziškų, ilgomis pagražinimų girliandomis išpuoštų A. Vivaldi arijų, kurias dažniausiai atlikdavo operos superžvaigždės – dainininkai-kastratai.

Muzikinį pasakojimą tęs Liudviko XIV Prancūzijos Karaliaus-Saulės laikų dvaro muzika, kurią monopolizavo ekscentriškasis kompozitorius J. B. Lully, sukūręs baletišką operos stilių, o prancūzišką temą užbaigs J. Ph. Rameau, kurio lakios arijos atspindi galantiškojo amžiaus meilės kultūrą.

Klausytojai bus kviečiami užsukti ir į istorinių perversmų kamuojamą Angliją, kur barokas prasidėjo nuo liaudiškai paprastų J. Dowlando dainų ir pasiekė kulminaciją savituose H. Purcello kūriniuose spektakliams, kadangi šioje puritoniškoje šalyje opera buvo uždrausta. Kelionę užbaigs du didieji vokiečiai, vėlyvojo baroko genijai – J. S. Bachas, kurio kantri tarnystė Dievui virto didingiausiu sakralinės muzikos lobynu, ir Anglijoje savo vietą atradęs temperamentingasis G. F. Händelis, sukūręs keliasdešimt aistromis kunkuliuojančių operų ir davęs pradžią oratorijos žanrui.

Bilietus galima įsigyti Kauno menininkų namų „Mūzų svetainėje“ (I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), o taip pat visose TIKETA kasose. Bilieto kaina 8 Lt (su nuolaida moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia ir turintiems „Daily Card“ nuolaidų kortelę – 5 Lt). Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt.

*****
Gegužės 14 ir 15 d. šeštadienį ir sekmadienį nuo 16 val. Kauno menininkų namai kviečia į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį paklausyti varpų muzikos koncertų. Skambės „Vokiečių muzika“. Karilionu skambins Julius Vilnonis. Renginys nemokamas.

Taip pat primename, kad iki gegužės 13 d. Kauno menininkų namų Mūzų svetainėje eksponuojama Mildos Staninienės tapybos darbų paroda „Liepsnotosios pelėdos sapnas“, o Parodų salėje iki birželio 6 d. eksponuojama Danutės Onos Jonelienės darbų paroda „Šilko metamorfozės“. Įėjimas į parodas nemokamas.

Kauno menininkų namų informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: