(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Alytaus rajono apylinkės prokuratūra spalio 1 dieną nutraukė liepos mėnesį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Kauno mero Andriaus Kupčinsko galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo. Tyrimas nutrauktas nesant nusikalstamos veikos požymių. Meras kreipsis į teisėsaugos institucijas dėl garbės ir orumo įžeidimo.

„Ši istorija baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis. Du Tarybos nariai – Kęstutis Kriščiūnas ir Arvydas Garbaravičius mėgino mane apšmeižti, tačiau jiems tai nepavyko“, – sakė meras A. Kupčinskas.

Kauno apygardos prokuratūra dar birželį buvo priėmusi sprendimą ikiteisminio tyrimo dėl A.Kupčinsko galimai padarytų nusikalstamų veikų nepradėti.

Kauno merui buvo primetama esą balandį vykusio Kauno miesto tarybos posėdžio metu, svarstant Kauno 2-osios klinikinės ligoninės ir Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninės jungimo klausimą, A.Kupčinskas neteisingai pažymėjo tarybos nario Gedimino Žukausko valią. Ir nors pastarasis vardinio balsavimo metu akivaizdžiai pasisakė „prieš“, meras A.Kupčinskas balsavimo protokole esą įrašė „už“. Sprendimas sujungti dvi ligonines buvo priimtas.

„Kreipsiuos į teisėsaugos institucijas dėl garbės ir orumo įžeidimo. Metus tokius įtarimus, buvo norėta apšmeižti ne tik mane kaip asmenį, bet ir sugriauti mero institucijos prestižą“, – teigė A. Kupčinskas.

Meras nedetalizavo, kada ir kokių asmenų atžvilgiu jis ketina prašyti pradėti ikiteisminį tyrimą. A. Kupčinsko teigimu, konkrečių veiksmų bus imtasi pasitarus su teisininkais.

G. Žukauskas apgailestavo, kad buvo paskleista melaginga žinia, kuri diskriminavo Tarybos narių ir mero darbą. „Nors ligoninių jungimo klausimu visą laiką turėjau aiškią nuomonę ir jos nekeičiau, tačiau turėjau tai įrodinėti. Tikiuosi, kad pagaliau bus baigtos spekuliacijos šia tema“, – sakė G. Žukauskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: