(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno pilyje UAB „Restauracija“ simboliškai perdavė projekto „Kauno pilies atkūrimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“ įgyvendinimo metu atliktus darbus miesto vadovams bei įteikė įspūdingo dydžio simbolinį raktą.

Taip buvo užbaigtas pirmasis projekto etapas – „Kauno pilies atkūrimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“. Šie darbai, susiję su pilies bokšto ir dalies sienų atstatymu, finansuojami iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo, kurio paramą skyrė Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija. Bendra projekto įgyvendinimo suma – 2,2 mln. litų, 330 tūkst. skyrė Kauno miesto savivaldybė.

Tik atvykę miesto vadovai apžvelgė jau pradėtus antrojo Kauno pilies atkūrimo darbų etapo darbus, kurių metu tvarkoma piliavietės aplinka, statomas naujas medinis tiltas per apsauginį griovį bei įrengiamas naujas pėsčiųjų takas visai šalia Neries upės.

Miesto meras Andrius Kupčinskas, jo pavaduotojas Rimantas Mikaitis, administracijos darbuotojai, apžiūrėję po pilies bokšto smaile moderniai įrengtą trečiąjį aukštą, nusileido į antrąjį, kur juos gyva muzika pasitiko Kauno miesto styginių kvartetas. Susirinkusieji galėjo įsitikinti akustinėmis antrojo aukšto galimybėmis. Nors iš išorės bokštas atrodo autentiškai, tačiau viduje įrengta stiklinė uždara patalpa, leisianti išnaudoti šią erdvę tiek turistų poreikiams, tiek meno galerijoms. Pilyje modernumas sujungtas su autentika – įrengtos medinės, tačiau šildomos grindys, visi apšvietimo laidai paslėpti žalvariniuose vamzdeliuose.

„Prieš 650 metų mūsų protėviai pastatė šią pilį, norėdami apginti Kauną nuo priešų antpuolių. Kaip matome – savo darbą pilis atliko puikiai, todėl turėjome jai atsidėkoti. Po daugelio įvairių sprendimų, kompromisų tai padarėme ją restauruodami ir atiduodami toliau tarnauti kauniečiams bei miesto svečiams“, – sakė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Po simbolinio rakto įteikimo merui A. Kupčinskui bei jo pavaduotojui Rimantui Mikaičiui, buvo pagerbti ir pilį naujam gyvenimui prikėlę asmenys – restauratoriai, statybininkai bei projekto architektai.

„Pasiektas puikus rezultatas ir, kaip matome, darbai ir toliau nesustoja – tvarkoma aplinka. Neabejoju, kad iki balandžio 30 dienos ir antrasis etapas bus baigtas, sutvarkyta aplinka, o vėliau pilis bus apšviesta ir tikrai atrodys įspūdingai nuo abiejų upių krantų“, – džiaugėsi mero pavaduotojas R. Mikaitis.

Antrasis Kauno pilies restauravimo etapas – Kauno miesto savivaldybės iniciatyva 2009 m. tarp Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Centrinės projektų valdymo agentūros ir Kauno miesto savivaldybės pasirašyta sutartis dėl Norvegijos finansinio mechanizmo projekto „Kauno pilies atkūrimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams” įgyvendinimo. Projekto vertė – 1 mln. 16 tūkst. litų. Didžiąją dalį šios sumos – daugiau nei 864,311 tūkst. litų – skiria Norvegija. Kauno miesto savivaldybės indėlis siekia 152,527 tūkst. litų.

Šiuo projektu įgyvendinami Kauno piliavietės sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbai. Svarbiausias jų uždavinys – iš dalies atkurti buvusį piliavietės pavidalą, paryškinant jos reljefą ir suformuojant šlaitus vakarinėje bei šiaurinėje dalyje. Pilies kiemas bus išlygintas ir pasėta veja, čia miestiečių ir svečių patogumui bus įrengti suoliukai bei šiukšliadėžės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: