Kauno "Žalgiris" gali pasitraukti iš BBL

Pagrindinės rėmėjos – tarptautinės kompanijos „Mastercard“ – netekusi Baltijos krepšinio lyga (BBL) kitą sezoną tikrai gyvuos, tačiau joje žiūrovai gali nebeišvysti daugkartinių čempionų Kauno „Žalgirio“ krepšininkų.

Klubų išlaidos išaugs

Ketvirtadienį vykusiame BBL komandų susirinkime buvo nuspręsta, kad kito sezono varžybos įvyks, tačiau klubams veikiausiai teks patiems padengti teisėjavimo išlaidas.

„Varžybos tikrai įvyks. Vienintelis klausimas, ar mums pavyks rasti naują generalinį rėmėją. Jeigu jo rasti nespėsime, klubams teks patiems dengti teisėjavimo išlaidas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino BBL generalinis sekretorius Saulius Samulevičius.

Praėjusį sezoną BBL padengdavo ne tik teisėjavimo, bet ir komandų kelionių išlaidas, tačiau jau dabar aišku, kad pastarosios lengvatos kitą sezoną nebeliks.

BBL Elito diviziono komandos pritarė naujajai tvarkai ir žadėjo rasti papildomų lėšų kelionėms bei teisėjams. „BasketNews.lt“ žiniomis, teisėjavimo išlaidos vienoms rungtynėms su mokesčiais gali siekti apie 500 eurų.

Švedijos klubą keičia Liubercų „Triumph“

Vis dėlto tokia suma klubų negąsdina – dalyvaujant tik LKL čempionate kiekvienai komandai per sezoną tektų sužaisti vos po 20 rungtynių. Europos turnyruose ir VTB Vieningoje lygoje nedalyvaujantiems klubams toks skaičius pernelyg mažas.

Kitą sezoną BBL Elitiniame divizione kausis 11 komandų. Savo dalyvavimą čempionate patvirtino „Šiauliai“, Kėdainių „Nevėžis“,„Kaunas“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Prienų „Rūdupis“ ir Utenos „Juventus“. Pastarieji du klubai susirinkime nedalyvavo, todėl iki pirmadienio žodinį sutikimą turės patvirtinti raštiškai.

Elitiniame divizione taip pat varžysis du estų klubai – Tartu „Rock“ bei Talino „Kalev/Cramo“ ir dvi Latvijos ekipos – „Ventspils“ bei Liepojos „Lauvas“. Į BBL elitinį divizioną svečių teisėmis priimta ir Liubercų „Triumph“ ekipa iš Rusijos.

Ji turės padengti visų į Liubercus žaisti rungtynių atvyksiančių komandų kelionės išlaidas. Rusijos klubas Elito divizione pakeis Norčiopingo „Dolphins“ klubą iš Švedijos.

„Žalgiris“ nemato priežasčių žaisti BBL

Elitiniams BBL klubams kaip ir praėjusį sezoną leista į kovą įsijungti nuo atkrintamųjų varžybų. Praėjusių metų BBL vicečempionės Rygos VEF ekipos ir trečiosios vietos laimėtojos Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos vadovai BBL žodžiu patvirtino dalyvausiantys čempionate. Tuo tarpu čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgirio“ klubas savo sprendimo kol kas nepateikė.

„Ieškome priežasčių dalyvauti BBL čempionate, tačiau kol kas jų nematome. Šį sezoną išaugs VTB Vieningosios lygos rungtynių skaičius, o žaisti su tomis pačiomis komandomis nematome prasmės. Su Rygos VEF ir Talino „Kalev/Cramo“ klubais kovosime toje pačioje grupėje VTB varžybose“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ paaiškino „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Anot Kauno klubo vadovo, pastarąjį sezoną kauniečiams tenka labai didelis varžybų krūvis, o ilgos kelionės gali atsiliepti ekipos rezultatams. Iš viso praėjusį sezoną žalgiriečiai sužaidė net 65 rungtynes, o šį sezoną išsiplėtus VTB Vieningajai lygai rungtynių skaičius gali dar labiau išaugti.

Varžybų sistema aiški

Planuojama, kad į atkrintamąsias varžybas iškops penkios arba šešios geriausiai reguliariajame BBL sezone pasirodžiusios komandos. Jos bus išrikiuotos į vieną eilę su praėjusio sezono prizininkėmis ir dėl kelialapio į finalo ketverto turnyrą ketvirtfinalio serijoje kausis iki dviejų pergalių.

Visiems trims grandams nusprendus kovas BBL pirmenybėse pradėti nuo atkrintamųjų varžybų, praėjusio sezono nugalėtojai žalgiriečiai ketvirtfinalyje žaistų su penktąją vietą reguliariajame sezone užėmusia ekipa, VEF ekipai tektų ketvirta komanda, o „Lietuvos rytas“ žaistų su trečia reguliariojo sezono komanda. Dėl paskutinio kelialapio varžytųsi pirmąją ir antrąją vietą reguliariajame sezone užėmę klubai.

Jeigu žalgiriečiai atsisakys galimybės varžytis dėl BBL taurės, į ketvirtfinalius žengs šešios reguliariajame sezone geriausiai pasirodžiusios ekipos.

Tuomet ketvirtfinalių poros bus suskirstytos analogiška tvarka: VEF žais su šeštą vietą reguliariajame sezone užėmusia ekipa, „Lietuvos rytas“ su penkta komanda, reguliariojo sezono nugalėtoja išmėgins jėgas su ketvirta komanda, o antroji kausis su trečia.

Šį BBL Elito diviziono čempionato reglamentą dar turės patvirtinti lygos valdyba. Artimiausiu metu BBL vadovai ketina surengti Iššūkio diviziono komandų susirinkimą, po kurio paaiškės kito sezono gairės.

„Iššūkio taurės varžybos tikrai bus rengiamos, tačiau kol kas neaišku, kiek komandų norės dalyvauti čempionate“, – tvirtino Samulevičius.

Rokas Buračas
BasketNews.lt informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: