(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Nuo rugpjūčio vidurio Kauno miesto viešajame transporte įsigalios panaši elektroninio bilieto naudojimo tvarka, kokia galioja daugelyje Vakarų Europos valstybių, praneša troleibusų bendrovė „Autrolis“. Trijų ir septynių dienų trukmės elektroniniai bilietai galios nuo jų aktyvavimo momento, o ne nuo tada, kai keleivis nusipirks arba pasipildys elektroninį bilietą.

„Bilietai galios ne nuo tada, kai keleivis papildys bilietą platinimo vietoje, o nuo tada, kai pažymės jį troleibuse arba autobuse. Tikimės, kad šią naujovę palankiai įvertins ir keleiviai“, –sakė AB „Autrolis“ generalinis direktorius Mindaugas Legas.

Tai reiškia, kad Kauno miesto gyventojai elektroniniu bilietu, važiuodami troleibusais ir autobusais, naudosis nuo tada, kai to jiems reikės.

AB „Autrolis“ Bilingo centro viršininkas Mantas Žiulpa akcentavo, kad svarbiausia yra tai, jog keleivis transporto priemonėje nepamirštų aktyvuoti bilieto, nes priešingu atveju bus laikoma, kad jis važiuoja be bilieto ir kontrolė turės teisę jį bausti.

Naujoji elektroninio bilieto tvarka keisis tik naudojantis 3 ir 7 dienų terminuotais elektroniniais bilietais.

Bilingo centro viršininko M.Žiulpos teigimu, anksčiau duomenys apie bilieto papildymą nebūdavo įrašomi į elektroninę kortelę. Jie pirmiausia patekdavo į informacinę duomenų bazę. Kontrolieriai į savo skaitytuvus turėdavo parsisiųsti galiojančių bilietų sąrašus ir tikrinti, ar bilietas galioja.

„Kontrolieriai kartais pamiršdavo atsinaujinti sąrašus, todėl kildavo nesusipratimų tarp jų ir keleivių, – pasakojo M.Žiulpa. – Naujovė šią problemą išspręs, nes informacija apie bilieto galiojimą bus įrašoma į elektroninę kortelę, kai keleivis pirmą kartą kortelę pažymės transporto priemonėje, todėl ir kontrolieriams darbas taps paprastesnis“.
Pakeitimai nepalies terminuotų mėnesinių bilietų naudojimo tvarkos. Ir anksčiau, ir dabar vieno mėnesio terminuoti bilietai galioja nuo mėnesio 1 dienos iki paskutinės. Šiuos mėnesinius bilietus einamajam mėnesiui keleiviai gali nusipirkti iki mėnesio 14 dienos imtinai, o nuo 15 dienos iki mėnesio galo pirkti bilietus kitam mėnesiui (bilietas pradeda galioti nuo kito mėnesio pirmos dienos).

Nepaisant pokyčių elektroninio bilieto naudojimo sistemoje, keleiviai vis dar galės naudotis ir vienkartiniais popieriniais bilietais, kurie kainuoja 1,80 lito. Ateityje planuojama juos perkelti į elektroninę formą.

Nuo rugpjūčio vidurio iš dalies pasikeis ir elektroninių bilietų platinimo tinklas bet apie tai bus pranešta vėliau.

Kauno mieste elektroniniais bilietais šiuo metu naudojasi apie 60 tūkstančių gyventojų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: