(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas įjungė žalią šviesą dar vienam Europos socialinio fondo (ESF) lėšomis finansuojamam projektui – nuo birželio bus pradėtas įgyvendinti 87,9 mln. litų vertės projektas, skirtas nedarbui mažinti ir žmonių užimtumui didinti.

Šie pinigai bus panaudoti bedarbių ir įspėtų apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojų profesiniam mokymui, įdarbinimui subsidijuojant, darbo rotacijai ir bedarbių teritoriniam judėjimui remti.

„Vasaros pradžioje startuosiantis projektas yra viena iš daugelio priemonių, skirtų kovai su nedarbu. Kuo daugiau įsisavinsime Europos socialinio fondo lėšų spręsdami šią problemą, tuo darbo rinkoje bus geresni rezultatai. Darbdaviai galės sukurti daugiau darbo vietų ir už tai gauti lengvatų, o darbo neturintys žmonės – įsidarbinti ir būti tikri, kad turės pragyvenimo šaltinį“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Ministerijos skaičiavimais, vien per šį projektą bus įdarbinta virš 17 tūkst. žmonių. Numatoma projekto trukmė – 19 mėnesių.

Planuojama, kad per šį laikotarpį virš 10 tūkst. papildomai darbo rinkoje remiamų bedarbių galės būti įdarbinti subsidijuojant, beveik tūkstančiui – bus padėta įsidarbinti darbo rotacijos būdu, daugiau kaip 6 tūkst. žmonių bus sudarytos galimybės persikvalifikuoti ar įgyti naujų profesinių žinių, virš 500 ieškančių darbo asmenų bus padėta įsidarbinti remiant jų teritorinį judėjimą.

Darbo užmokesčio subsidijoms bus skirta 45,5 mln. litų, o profesiniam mokymui – virš 18 mln. litų. Taip pat šiomis lėšomis bus apmokamos dalyvių kelionės į darbą ar mokymus kitame rajone (5,95 mln. litų), sveikatos patikros išlaidos (50 tūkst. litų) ir mokymo stipendijos (17 mln. litų).

Projektą įgyvendins Lietuvos darbo birža pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Ieškančių darbo asmenų integracija į darbo rinką“. Pagal šią priemonę 2007-2010 m. laikotarpiu jau įgyvendinti 2 projektai (25,7 mln. litų vertės). Šiuo metu dar vykdomi 4 projektai, skirti aktyvioms darbo rinkos priemonėms, kurių bendra verte 335,9 mln. litų.

Seimui pritarus Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimams dėl paramos nedarbui mažinti, Lietuvos darbo birža pradės įgyvendinti dar 2 naujus projektus, finansuojamus ESF lėšomis. Vienas iš jų bus skirtas jaunimo užimtumui didinti (22 mln. litų), o kitas – viešiesiems darbams vykdyti (42 mln. litų).

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: