© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

 Viltys surasti daugiau išgyvenusiųjų po sugriuvusios gamyklos Pakistane griuvėsiais blėso, ketvirtadienį pradėjus temti ir gelbėtojams perspėjus, kad žuvusiųjų skaičius gali dar išaugti, nors paiešką jie tęsė toliau.

Kariai ir gelbėtojai Lahore iš keturių aukštų gamyklos griuvėsių ištraukė 108 išgyvenusius žmones; pareigūnai oficialiai patvirtino, kad per nelaimę žuvo 20 žmonių. Jie atsargiai pjaustė metalą ir keltuvais kėlė didelius trečiadienio vakarą sugriuvusio pastato luitus, praėjus mažiau nei dviems savaitėms po regioną sukrėtusio 7,5 balo stiprumo žemės drebėjimo.

“Praėjo beveik 24 valandos ir tikimybė, kad yra išgyvenusiųjų, dabar yra mažesnė”, – sakė Pandžabo provincijos gelbėjimo tarnybos vadovas Arshdas Zia (Aršadas Zija) ketvirtadienį vakare.

Gelbėtojams pavyko pašalinti griuvėsius tik nuo dviejų viršutinių aukštų, sakė jis ir pridūrė, kad nelaimės metu apatiniuose aukštuose galėjo būti daugiau darbininkų.

A.Zia sakė neprarandantis vilties, nes “stebuklai gali įvykti bet kada ir todėl mes lėtai valome (griuvėsius)”.

Kol kas nežinoma, kiek žmonių buvo pastate nelaimės metu ir kiek jų dar liko po griuvėsiais.

Gelbėjimo tarnybų atstovas Jamas Sajjadas Hussainas (Džamas Sadžadas Husainas) anksčiau ketvirtadienį sakė, kad “sunku” pasakyti tikslų skaičių, tačiau darbininkai pareigūnams sakė, kad griuvančioje gamykloje buvo maždaug 200 žmonių, tarp jų ir jos savininkas, nors ši informacija dar nepatvirtinta.

Pareigūnai būgštauja, kad žemutiniuose aukštuose dar gali būti likę dešimtys aukų.

Išsigelbėjęs gamykloje dirbęs 18-metis Mohammadas Irfanas (MohamadasIrfanas) ligoninėje naujienų agentūros AFP korespondentui sakė, kad “dauguma” darbininkų buvo 14-25 metų amžiaus.

Sugriuvusi Radžputo poliesterio ir polietileno krepšių gamykla yra Sudaro pramoniniame rajone, maždaug už 45 kilometrų į pietvakarius nuo Lahoro miesto centro.

Šios gamyklos konstrukcijas apgadino spalio 26 dieną įvykęs žemės drebėjimas Pakistane ir Afganistane, per kurį žuvo 400 žmonių, sakė Pandžabo vyriausiasis ministras Shahbazas Sharifas (Šanbazas Šarifas).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: