© Wikimedia Commons nuotr

Meksikos valdžia suteikė pirmuosius leidimus auginti ir asmeniniam naudojimui turėti marihuanos. Meksikos sveikatos priežiūros tarnyba patikino, kad kol kas tą daryti leidimai bus skirti tik keturiems plantatoriams, lapkričio mėnėsį laimėjusiems bylą dėl legaliai auginamos marichuanos, tačiau naujasis leidimas draus rūkyti pardavinėti marihuaną bei ją rūkyti prie vaikų.

Tačiau bylą laimėję plantatoriai net neplanuoja pradėti naudotis šia teise. Vienas iš keturių bylą laimėjusių plantatorių Juanas Francisco Torres teigia, kad “mes norėjome ne skatinti vartojimą, o liberalizuoti marichuanos suvaržymus”. Valstybės sveikatos priežiūros tarnyba teigė, kad jau gavo 155 prašymus gauti panašius leidimus,  tačiau panašu, kad tokie leidimai bus suteikti dar gana negreitai.

Meksikos prezidentas Enrique Peña Nieto nepritaria siūlymui legalizuoti marichuaną. Dar rieš 2012 metų rinkimus prezidentas New York Times sakė, kad niekada nebandė marichuanos. Tokią pačią poziciją apie marichuaną turi ir Meksikos gyventojai – neseniai atlikta apklausa parodė, kad 77% Meksikos gyventojų nepritaria marichuanos legalizavimui.

Kol kas Meksikoje naudoti medicinines kanapes yra leista vienai 8-erių metų mergaitei, kenčiančiai nuo traukulių priepuolių.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: