Organizatorių archyvo nuotr.

Šeštadienį Kulautuvos pušų amfiteatrą dvyliktą kartą užliejo dainuojamoji poezija. Lietuvą aplankiusio karščio nepabūgę ištikimieji bardų festivalio „Akacijų alėja“ gerbėjai rekordine 16 000 minia suplaukė į tradicijas puoselėjantį, bet daug staigmenų pateikusį festivalį.

Bene didžiausia festivalio naujiena tapo pakeista renginio vieta. Iki šiol vienuolika metų vykusi šalia Kulautuvos kultūros centro, šiemet „Akacijų alėja“ kvietė į kitapus Akacijų alėjos esančias parko erdves. Keisti vietą festivalio organizatoriai – Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ „Combo concert“ – nusprendė todėl, kad per dvylika metų festivalis labai išaugo ir išsiplėtė – tūkstančiai susirinkusių dainuojamosios poezijos gerbėjų vargiai galėjo ir matyti sceną, ir klausytis atliekamų kūrinių. Pasikeitus vietai buvo paprasčiau judėti, stebėti atlikėjus, didėjo vaikams skirta zona, žiūrovams tapo patogiau prieiti prie „Akacijų“ krautuvėlės, prekybininkų.

„Džiaugiuosi, kad kasmet festivalio medis šakojasi – aukštyn ir gilyn. O šiemet dar ir į plotį: artėjame prie Nemuno, kuris nuo seno buvo lietuvių įkvėpimo šaltinis“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė. Anot  festivalio prodiuserio Virgio Stakėno, pakeitus renginio vietą dėkingiau atsiskleidžia dainuojamosios poezijos žanro specifika, kurią atspindi žodžiai „sielos piknikas dainuojamajai muzikai su giliais tekstais“.

Publikai dovanojo staigmenas

Šiemet bardų festivalis pasiūlė nebe tris, o keturias renginio dalis, į sceną lipo ne tik lietuviai, bet ir iš užsienio atvykę, labai įdomias biografijas atstovaujantys ir asmenines istorijas scenoje pasakojantys atlikėjai.

Jų pasirodymus tradiciškai pradėjo „Akacijų alėjos“ himnas. Jį atliko kulautuviškė renginio šeimininkė, Kulautuvos kultūros centro direktorė Andžela Mickutė. Nuskambėjus visiems puikiai žinomiems himno žodžiams, pirmasis reginių organizatorius, įsileidęs ir kvietęs bardus į profesionalias scenas, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius įnešė „Akacijų alėjos“ vėliavą – dar vieną staigmeną prisiekusiems festivalio gerbėjams. Po prof. G. Kuprevičiaus muzikinės improvizacijos „Akacijų alėjos“ tema, festivalis įsibėgėjo.

Įžangos koncerte dalyvavo „Mažosios akacijos“ atrankos konkurso, respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso, V. Kernagio konkursų laureatai. Taip pat į sceną lipo ir „Akacijų žiedo“ nominaciją pelniusi jaunoji dainė. Iš viso pasirodė 8 jaunieji bardai, atlikę po dvi dainas. Festivalio partneris muzikos salonas „Tamsta“ savo įsteigtą prizą – profesionalią gitarą jaunajam bardui – įteikė Ievai Kerzaitei iš Raudondvario (mokytojas Algirdas Svidinskas, kuris yra vienas „Akacijų alėjos“ signatarų).

Antroje dalyje vyko „Žmogaus orkestro“ („One Man Band“) pasirodymai. Į sceną lipo iš Italijos atvykęs lūpinis armonikierius Leno LANDINIS, grojęs prestižiniame San Remo festivalyje. Iš lietuvaičių – multiinstrumentalistas, grupės „Saulės broliai“ lyderis Saulius PETREIKIS.

Tradicinėje dalyje – Didžiajame koncerte – pasirodė žinomi meistrai: folk muzikos generolų duetas –  reprezentacinių Užatlantės klubų senbuviai MUSTARD’S RETREAT (JAV), vokalistė, fleitistė, Birštono džiazo festivalio laureatė Neda MALŪNAVIČIŪTĖ ir aktorius, režisierius, „Aktorių trio“ narys, pamėgtų dainų autorius Olegas DITKOVSKIS, aktorius, legendinis „Keistuolis“ Andrius KANIAVA, dainų autorius ir atlikėjas, vienas iš Lietuvos dainuojamosios poezijos signatarų Virgis STAKĖNAS, teatro ir kino aktorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, legendinio Jaunimo teatro dešimtuko narys Vidas PETKEVIČIUS, aktorius ir režisierius, grupių „Stipriai kitaip“ bei „Suicide DJs“ įkūrėjas. Jo vadovaujamas teatro judėjimas „No theatre“ įvertintas keturiais „Auksiniais scenos kryžiais“, pripažintas „Metų teatro reiškiniu“ Vidas BAREIKIS, dainuojantis bliuzo gitaristas, grupės „Blues Makers“ lyderis Virgis JUTAS, romansų atlikėja Liuba NAZARENKO, roko muzikantas Tomas SINICKIS.

„Užbaigos“ koncertas į dainuojamąją poeziją žvilgtelėjo kitu kampu – čia pasirodė televizijos projekto „Chorų karai“ nugalėtojas Kauno rajono choras BOŽOLĖ.

Džiaugėsi dalyvaudami

„Kai Virgis Stakėnas pakvietė dalyvauti „Akacijų alėjoje“, jau žinojau, ko laukti – į šio festivalio sceną lipu nebe pirmą kartą. Čia visada laukia gražios vietos, draugai ir geros emocijos“, – sakė atlikėja N. Malūnavičiūtė.   

Į festivalį iš JAV atvykęs lietuviškų šaknų turintis folk muzikos generolas Deividas Tamulevičius neslėpė džiaugsmo galėdamas dalyvauti „Akacijų alėjoje“. „Lipimas į Lietuvos sceną yra vienas svarbiausių mūsų karjeroje. Asmeniniame ir profesiniame lygmenyje. Atvykti ir koncertuoti protėvių žemėje, kuria labai didžiuojuosi, atrasti savo šeimą… Tai man yra ypač svarbu ir reikšminga“, – sakė D. Tamulevičius. Anot muzikanto, dažnai galvota, koks bus šis festivalis, kokia tvyros atmosfera. Tačiau to, ką rado, nesitikėjo: „Viskas tiesiog nuostabu: ir vieta, ir žmonės. Esu be galo laimingas!“

Festivaliui pasibaigus, prof. G. Kuprevičius dar kartą dėkojo už, jo žodžiais tariant, puikiai organizuotą ir įdomią visomis prasmėmis Muzikos ir Poezijos šventę, už įdėtą milžinišką darbą, nuoširdumą ir meilę žanrui.

„Tikiuosi, kad publikos gausa ir entuziazmas yra gražus atpildas už visus rūpesčius. Dėkoju už pakvietimą pajausti šventės dvasią ir pulsą. Ilgam liks prisiminimai“, – sakė prof. G. Kuprevičius.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: