Kauno menininkų namuose gegužės 20 d., penktadienį, 18 val. vyks koncertas „Atsisveikinimas su Muzikos akademija“. Dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos doc. Sabinos Martinaitytės dainavimo klasės studentas, tarptautinių konkursų laureatas Liudas Mikalauskas (bosas) ir tarptautinių konkursų laureatė Audronė Eitmanavičiūtė. Koncerte skambės įvairių šalių kamerinė ir operinė muzika.

Doc. Sabinos Martinaitytės ir lektorės Audronės Eitmanavičiūtės indėlis į Liudo Mikalausko vokalinį tobulėjimą – svarus. Pedagogės solistui padėjo kurti teatro vaidmenis, tapti tarptautinių konkursų laureatu.

Šiame koncerte L. Mikalauskas ir A. Eitmanavičiūtė paskutinį kartą pasirodys kaip studentas ir dėstytoja, nes šiuo pasirodymu Liudas baigia studijas Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje ir pradeda nepriklausomo menininko kelią.

Bilietus galima įsigyti Kauno menininkų namų „Mūzų svetainėje“ (I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), o taip pat visose TIKETA kasose. Bilieto kaina 8 Lt (su nuolaida moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia ir turintiems „Daily Card“ nuolaidų kortelę – 5 Lt). Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt.

*****

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius nuo gegužės 18 d. Kaune atveria „Poezijos pavasario“ vartus.

Gegužės 23 d., pirmadienį, 18 val., Kauno menininkų namai kviečia į susitikimą su poete, dramaturge, aktore, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos teatro sąjungos nare Daiva Čepauskaite. Vakarą ves poetas, eseistas Donaldas Kajokas.

Gegužės 25 d., trečiadienį, 17 val. Kauno menininkų namuose vyks kauniečių rašytojų knygų aptarimas, pavadintas skambiu „Pegaso” vardu. Už geriausią praėjusių metų kūrinį bus įteikta „Vieno lito” premija.

Poezijos pavasaris – tarptautinis poezijos festivalis, iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m., paskutinę gegužės savaitę. Poetų ir skaitytojų susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, o Poezijos pavasario laureatas tradiciškai vainikuojamas Kaune.

Festivalio dienomis pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įteikiami prizai už poezijos vertimus į lietuvių kalbą, už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas, už svariausią debiutą almanache, pagerbiamas aktorius poezijos skaitovas.

„Poezijos pavasario“ programa

18 d. 17 val. – Poetų susitikimas su studentais. (KTU III rūmai, Laisvės al. 13)
20 d. 17 val. – Poezijos skaitymai. (J. Zikaro memorialinis muziejus, J. Zikaro g. 3)
23 d. 17 val. – Valanda su Daiva Čepauskaite. (Kauno menininkų namai, Putvinskio g 56)
24 d. 12 val. – Poezijos popietės gimnazijose ir mokyklose:
• Kauno A. Smetonos gimnazija. (Geležinio vilko g. 28)
• Kauno A. Puškino gimnazija. (Vytauto pr. 50)
• VšĮ Kauno „Vyturio“ katalikiškoji vidurinė mokykla. (Taikos pr. 51)
• Kauno T. Ivanausko vidurinė mokykla. (Vėtrungės g. 1)
24 d. 19 val. – Sakralinės poezijos skaitymai. (Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje, Aleksoto g. 3)
25 d. 17 val. – Kauno rašytojų „Pegasas“. „Vieno lito“ premijos įteikimas. (Kauno menininkų namai, Putvinskio 56)
26 d. 17 val. Poezijos skaitymai. (J. Grušo memorialiniame muziejuje, Kalniečių g. 93)
27 d. – 15 val. Poezija VDU Kauno botanikos sode. (Ž. F. Žilibero g. 6)
27 d. 18 val. „Poezijos pavasario“ laureato vainikavimas ir literatūros vakaras. (Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje, Rotušės a. 13)

Kauno menininkų namų informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: