(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Kauno kultūros centras “Tautos namai” maloniai kviečia į rudeniškus renginius rugsėjo 18, 19 ir 30 dienomis.

Rugsėjo 18 d., 22.00 val. asociacijos “Teatronas” penkių žmonių monospektaklis “Tik viena duota” pagal G. Aleksos pjesę, režisierius Gildas Aleksa, dailininkė Bartė Liagaitė.

“Tik viena duota” – tai penkių žmonių monospektaklis, vaizduojantis tai, kas vyksta su žmogumi, kai jis lieka visiškai vienas, ir telieka vienas jį veikiantis faktorius – gyvenimas.

Pirmame plane tarsi žaidimas, mistinis pasakojimas apie gyvenimą pagal keistas ir negirdėtas taisykles. Antrame – labai trapi istorija. Spektaklio eigoje suprantama, kad personažai – tarsi išversti vidumi į išorę ir tiesiogiai vaizduoja savo vidinius pasaulius, o jų veiksmai ir kalba – mintis.

Su aktoriais bandėme pavaizduoti tai, ką žmogus kaip tik slepia nuo kitų. Tai tikrasis “aš”, kuris atsiranda vienatvėje, monologuojant, nuolat mąstant.

Nors spektaklyje vaidina penki žmonės, kiekvienąsyk spektaklį kuria tik vienas žmogus, kai kiti telieka dekoracijos. Ir to griežtai laikomasi viso spektaklio metu.

Spektaklio personažams pagrindinė vertybė – gyvenimas. O nagrinėjamu objektu pasirinktas pats kontraversiškiausias jausmas – meilė. Prie ko ji priveda penkių žmonių vidinius pasaulius – šįsyk bus matoma akivaizdžiai. Kaip tai pasireikš bevardžių personažų išoriniame gyvenime… Galime tik spėti.

Spektaklis nemokamas

Rugsėjo 19 d., nuo 00.00 val. iki 0.50 val. asociacijos “Teatronas” monospektaklis “Lietuviai” pagal to paties pavadinimo G. Grajausko pjesę. Režisierė – Agnė Juškėnaitė, vaidina – Julius Reinikis.

“Lietuviai” – vienos dalies monospektaklis, pastatytas pagal žymaus lietuvių dramaturgo Gintaro Grajausko to paties pavadinimo pjesę. Šis sceninis monologas – nuoširdus pokalbis, tirpdantis nusistovėjusią sieną tarp aktoriaus ir žiūrovo. Gyvenimo prasmės ieškojimas, noras ką nors pakeisti,

neidealus šeimyninis gyvenimas ir dar daugelis problemų priveda pagrindinį veikėją – įprastą aktorių Darių – prie viso to priežasčių ieškojimo. O ieškojimai prasideda būtent nuo tautos charakterio nagrinėjimo. Vis dėlto lietuviu būt gerai ar blogai?…

Neįprastas pjesės požiūris į lietuvybę ir idėjos pateikimas sužavėjo režisierę: “Pirmųjų repeticijų metu kartu su aktoriumi bandėme atsakyti į klausimą, koks yra tas eilinis lietuvis. Sunku patikėti, kad nesugebėjome to padaryti iš pirmo karto, tačiau tikrąjį atsakymą radome tik gerokai įsigilinę į kasdieninio lietuvių tarpusavio bendravimo niuansus bei pjesę”, – sako A.Juškėnaitė.

“O pradėti reiktų nuo to, kad mes, lietuviai, iš tiesų nė velnio nesuprantam, nei kas mes tokie iš tikrųjų, nei kur mes gyvenam. Net sunku patikėt, kaip nesuprantam.”

Režisierė – Agnė Juškėnaitė

Vaidina – Julius Reinikis

Spektaklis nemokamas

Rugsėjo 30 d., 18.00 val. solinis Alinos Orlovos koncertas.

Maloniai kviečiame

“Tautos namų” informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: