Business Insider archyvo nuotr.

Per pastaruosius šešis metus Apple ir jos operacinė sistema iOS visiškai prie savęs pririšo – jau nebeįsivaizduoju savo dienos be iPad ar iPhone.

Bet dėl pririšimo kaltinti verta ne tik pačią Apple ar jos OS, o ir programų įvairovę, kurią visiems iOS vartotojams siūlo App Store programėlių krautuvė. Joje esama tokių programėlių, kurioms pakaitos nėra arba net nesinori ieškoti. Vienos funkcionalios, kitos stebinančios, o kitos tiesiog gražios. Pasižiūrėkite.

Yoritsuki (iPhoneiPad). Yoritsuki – tikrų tikriausias japoniškas šedevras, sukurtas Tokijuje. Programėlė imituoja japoniško svečių namo kambarį, su kuriuo elgtis gali kaip tinkamas. Pasirinkimuose galima nustatyti žaliuzių ilgį, orą, padėti stalą, pagalvių. Kai jau susitvarkysite taip, kaip norite, vieno mygtuko paspaudimu įjungsite laikrodį ir galėsite pasigrožėti stulbinančios kokybės animacija. O tada jau, aišku, užsimanysite ir pačią Japoniją pamatyti.

Clear (iPhone). Geresnės užduočių atlikimo programėlės už Clear dar nespėjau atrasti. Užvis maloniausia, kad įdiegus Clear nereikia švaistyti laiko bandant programėlę perprasti – užduočių užsirašinėjimo galima imtis tuoj pat. O visa programėlės esmė tokia pat paprasta, kaip ir pati programėlė. Ekrane – tik dailiai išrikiuotos spalvotos kaladėlės (spalvą keisti galėsite) su jūsų užrašytomis užduotimis ant jų.

Minimalist Timer (iPhone, iPad). Minimalist Timer yra daug paprastesnis už plastikinį laikmatį, kurį matėt pas močiutę virtuvėj. Ir dar daug modernesniau atrodantis dizaino prasme (teneįsižeidžia jūsų močiutės). Įsijungus Minimalist Timer tereikia pasukti aliuminio tekstūros svirtį iki norimo laiko ir tiek. Kai ateis laikas – Minimalist Timer pyptelės.

Orai (iPhone). Orai – tai šviežias lietuvių kūrinys, skirtas lietuviškiems orams peržiūrėti. Programėlė duomenis ima iš pačio oficialiausio duomenų apie lietuviškus orus tiekėjo – Lietuvos hidrometeorologijos centro – ir patogiame dizaine visą informaciją atvaizduoja. Geriau ir būti negali.

Camera+ (iPhoneiPad). Camera+ yra lyg šveicariškas peiliukas iOS įrenginių fotokameroms. Šita programėlė padarys viską – nuo fotografavimo iki pat redagavimo – kad nuotraukos, padarytos su iOS įrenginiu, atrodytų kuo geriau. Fotografuojant duos pasirinkimą visaip sufokusuoti bei stabilizuoti vaizdą, padaryti daug nuotraukų vienu metu, uždėti laikmatį ir taip toliau. O redaguojant duos pasirinkimą pagerinti spalvas ir, neatspėsite, uždėti visokių hipsteriškų filtrų (jų – daugiau nei visų, ir mano, garbinamame Instagrame).

Convertbot (iPhone). App Store pilnas visokio plauko konverterių. Vieni skirti konvertuoti valiutas, kiti svorius, kiti dar ką nors. O Convertbot konvertuos viską, ką įmanoma konvertuoti. Tų matų konvertavimui Convertbot turi tiek daug, kad įdiegus programėlę net ne visi rodomi – reikiamus galėsite įsijungti parametruose.

iA Writer (iPhone, iPad). iA Writer skirtas tokiems rašantiesiems, kuriuos trikdo bet kokia smulkmena šalia. Programėlė sukuria harmoningą aplinką rašymui ir aplinkui nesimaišo teksto spalvinimų, ryškinimų parinktys. Tiesiog susikoncentruoji į tekstą ir rašai.   Beje, rašymui šriftas parinktas visai kaip spausdinimo mašinėlėje. Kad geriau būtų galima įsijaust į savimi patenkinto rašytojo vaidmenį.

Interesting (iPhone). Interesting skirta tiems, kuriems įdomu, kas vyksta pasaulyje, bet nuolatos zyzia dėl informacijos pertekliaus. Programėlę turint nereikės ieškoti straipsnių su naujienomis landžiojant po skirtingus portalus, nes ji paprasčiausiai pati išrinks įdomiausius rašinius ir surikiuos į keturias kategorijas.

Letterpress (iPhone, iPad). Letterpress sukūrė tas pats žmogus (Lorenas Brichteris), kuris kažkada ėmėsi ir Tweetie programėlės, nuskynusios Apple Design Awards laimėjimą. Letterpress irgi turbūt jo verta, nes lygiai tokia pat graži. Programėlė yra paprastas žaidimas, kuriame internetu susirandi priešininką ir su juo dėlioji angliškus žodžius iš duotų raidžių. Paprasta ir smagu. Net ir Angry Birds ar Fruit Ninja ta proga galima atsisakyti.

Over HD (iPhone, iPad). Over HD padeda tada, kai reikia uždėti bet kokį tekstą ant nuotraukų. O tai šita programa sugeba daryti geriausiai. Valdymas labai paprastas, šriftų daug, redagavimo parinkčių taip pat nemažai, o ir programėlės kūrėjas labai lankstus ir atsižvelgia į reiklių pirkėjų įnorius. Artimiausiu metu visko žadama daugiau ir geriau.

Ponas Žodis (iPhone). Dar vienas lietuvių kūrinys – Ponas Žodis – yra geriausia įmanoma linksmybė kišenėje bet kokiam vakarėliui. Daugiau į svečius nebereikia tįstis kilograminės Alias dėžės – visas jo funkcijas atliks Ponas Žodis. Vaidinsite, spėliosite ir juoksitės iš draugų.

Rise (iPhone, iPad). Neseniai išleistą Rise žadintuvą jau galima būtų pavadinti lyderiu savo programėlių kategorijoje. Norint tokį žadintuvą užsistatyti reikia pirštu paslankioti po ekraną, taip surasti norimą laiką ir truktelėti iš šono. Įdomiausia, kad slankiojant pirštu ir keičiant laiką keičiasi ir ekrano spalva – rodomas dangaus atspalvis priklausomai nuo dienos meto.

StockTouch (iPhone, iPad). StockTouch – programėlė akcijoms peržiūrėti, kuria gali naudotis net apie akcijas nieko nenutuokiantys žmonės. Programėlėje pridėliota kaladėlių, kurios atvaizduoja skirtingas įmones. Kaladėlės-įmonės susiskirstytos į kelis skirtingus sektorius ir keičia spalvą priklausomai nuo to, ar akcijų vertė krenta ar kyla.

Weather Dial (iPhone). Jei jums norisi turėti tokią programėlę, kuri tiesiog rodytų orų prognozę tai vietai, kurioje esate – Weather Dial tiks.  Ne tik apie orus pagal laiką ar dienas informuos, bet dar ir saulės laidos ir tekėjimo laikus parodys. Jokių nereikalingų nustatymų – tik orai.

Originalus įrašas tinklaraštyje Kleiva.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: