(c) steponavicius.lt archyvo nuotr.

Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje lankėsi švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, kuris susitiko su miesto vadovais aptarti pagrindinių švietimo reformos klausimų.

Miesto meras Andrius Kupčinskas pasakojo, kad Kaune, kaip ir kituose miestuose, susiduriama su tomis pačiomis problemomis. Siekiant optimizuoti švietimo tinklą, kai kurios mokyklos yra sujungiamos, nes jose nepakanka mokinių, todėl vaikų tėveliai, mokyklos bendruomenė dažnai prieštarauja tokiems sprendimams, kyla konfliktinės situacijos, kurias dar labiau paaštrina žiniasklaida.

„Kuo puikiausiai suprantu tėvelius, kuriems kelia nerimą mokyklų ateitis, tai, kad vaikams teks pereiti į kitas mokyklas. Tačiau bet kokie daromi veiksmai yra tam, kad būtų galima pagerinti mokymo sąlygas vaikams, o mokykloms leisti laisvai ir stipriai finansiškai gyvuoti. Žinoma, mes galime viešoje erdvėje plačiau diskutuoti su vaikų tėvais, akcentuoti bendruomenėms, kokie privalumai lauktų mokyklų po reformos“, – kalbėjo ministras G. Steponavičius.

Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius pabrėžė, kad Kauno mieste klasių užpildymas vienas geriausių Lietuvoje, tačiau ne visos mokyklos gali save finansiškai išlaikyti. „Vidurinės mokyklos ir gimnazijos dėl klasių komplektavimo problemų neturi, tačiau sunkiau sekasi pradinėms ir pagrindinėms mokykloms, todėl dažniausiai šios mokyklos yra jungiamos, kad būtų išlaikomas stabilumas“, – sakė E. Balasevičius.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti klausimai, ar Savivaldybė gaus finansavimą toms ugdymo įstaigoms, kurias perims iš Kauno apskrities. Ministras patikino, kad ministerija derasi, jog finansavimas būtų numatytas ne tik šiems metams, bet ir ateinantiems.

Švietimo ir mokslo ministras bei miesto vadovai vėliau susitiko su Lietuvos tėvų forumo nariais, kai kurių mokyklų moksleivių tėveliais, kurie pasidalino savo rūpesčiais dėl švietimo reformos.

Daugiausia diskusijų kilo dėl Žaliakalnio pradinės ir pagrindinės mokyklos sujungimo į vieną darinį. Šį Savivaldybės sprendimą apskundė moksleivių tėvai, o teismas sustabdė bet kokio sprendimo vykdymą. Tėvai nuogąstauja, kad mokyklos pastatas bus parduotas ir vaikai turės eiti į Žaliakalnio pagrindinę mokyklą. Tokio sprendimo nepalaiko tėvai.

„Pradinėse mokyklose vaikai jaučiasi saugesni, todėl suprantama, kodėl tėvai taip priešinasi mokyklos prijungimui prie kitos. Aš tikiu, kad bet kokie sprendimai yra daromi tik vaikų labui, tačiau reikėtų paanalizuoti konkretų atvejį. Juk reforma yra darome ne tik dėl tinklo pertvarkos, bet dėl ugdymo kokybės užtikrinimo“, – teigė ministras.

„Savivaldybė jokių intencijų parduoti mokyklos pastatą tikrai neturi, todėl vaikai galės likti ir toliau mokytis toje pačioje, jiems pažįstamoje erdvėje. Patikinu, kad darysiu viską, kad ši mokyklėlė išliktų, sieksime mokyklos išsaugojimo“, – sakė meras Andrius Kupčinskas.

Švietimo ir mokslo ministras džiaugėsi, kad kauniečiai domisi visa švietimo reforma, kad jie nelieka nuošalyje, nuolat siūlo, kaip pagerinti jų vaikų mokymosi procesus, domisi galiojančiais teisės aktais švietimo srityje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: