(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Balandžio 15 d. nuo 10 val. ryto Kauno lėlių teatre bus galima pamatyti nemokamus ikimokyklinių įstaigų vaikų spektaklius. Juos mažiesiems dovanoja Kauno ikimokyklinių įstaigų vaikų vaidybinės veiklos draugija „Pasakaitė”:

10.10 val. lopšelis-darželis „Pasaka”.
Lėlių teatro vaidinimas „Pelenė”.

10.45 val. lopšelis-darželis „Mažylis”.
Spektaklis “Auksinis miestas”.

11.20 val. lopšelis-darželis „Girstutis”.
Spektaklis „Ožka, ožiukai ir kiti”.

12.00 val. lopšelis-darželis „Bitutė”.
Spektaklis „Strakaliukas ir Makaliukas”.

12.35 val. Šančių lopšelis-darželis.
Spektaklis „Lašelio kelionė”.

13.30 val. lopšelis-darželis „Vilnelė”
Spektaklis „Grufas”.

14.00 val. lopšelis-darželis „Žvangutis”.
Spektaklis „Skruzdėlytė Tauškalytė”.

“Prieš 10 metų t.y. 2000 metais su naujo tūkstantmečio pradžia savo veiklą pradėjo draugija „Pasakaitė”. Draugija prapletė bei paįvairino Kauno ikimokyklinių įstaigų metodinę veiklą. Jos siekiai kilnūs – leisti vaikams patirti džiaugsmingų emocijų, ugdyti vaikų fantaziją, išraišką, nuo ankstyvos vaikystės mokyti vaikus partnerystės meno, leisti pamilti teatrą ir užauginti pilnavertį, mylintį meną žmogų”, – pasakoja šios draugijos pirmininkė Rasa Šniaukienė.

“Pradžių pradžia ji visada būna nelengva. Idėja, noras, ryžtas buvo, tačiau trūko žinių, žinių ne tik kaip statyti spektaklius, bet kaip taikyti vaidybos elementus, įjungti lėles į kasdienį auklėtojų darbą grupėje. Ieškojome, klausinėjome kas dirba šia linkme ir atradome. Tai švietimo plėtotės centro technologijų, menų ir kūno kultūros skyriaus vedėja Vida Kazragytė. Šis žmogus mūsų draugijai padėjo kertinį akmenį tiesiant vaikų vaidybinės veiklos kelią ikimokyklinėse įstaigose”, – kasdienybės įspūdžiais dalijasi R. Šniaukienė.

Yra nemažai darželių, kurie lėlių pagalba padeda vaikams ugdytis, kurti spektaklius. Tam taip pat reikėjo žinių, ne tik kaip pasigaminti lėles, bet ir meno jas valdyti, bei prakalbinti. “Noriu padėkoti bičiuliams, kurie labai geranoriškai suteikė žinių pedagogams apie vaidybines lėles, tai „Nykštuko” lėlių teatro aktoriai Jūratė ir Darius Armanavičiai”, – sako R. Šniaukienė.

Pirmininkė Rasa įsitikinusi, kad “kai mažai žinai, tai atrodo, kad daug žinai”, bet kai labiau pradedi gilintis, pažinti atrodo kad vis trūksta ir trūksta kvalifikacijos, žinių. Šiuo metu mūsų draugystė užsimezgė su Kauno valstybinio dramos teatro aktore, l/d „Etiudas” teatro pedagoge Inesa Paliulyte.

Draugijos veikla plėtėsi, ieškojo partnerių už Kauno miesto ribų Tai Birštono lopšelis-darželis „Vyturėlis”, Klaipėdos ikimokyklinių įstaigų auklėtojų metodinis būrelis.

Į draugijos veiklą įsilieja ne tik pedagogai, bet ir įstaigų vadovai. Draugijos „Pasakaitė” pirmininkė Rasa Šniaukienė dėkoja visoms įstaigų vadovėms, kurios palaiko savo įstaigoje šią gražią iniciatyvą, Šančių lopšelio-darželio direktorei Vidai Zakarauskienei už suorganizuotą draugijos nariams konferenciją „Teatro virusas vaikų darželiuose”.

Teatras – tai burtažodis, kuris užbūrė daugiau negu 70 draugijos narių iš 30 ikimokyklinių įstaigų. Šios veiklos dėka pedagogai suteikia savo auklėtiniams sparnus skrydžiui kurti, išreikšti save bei pamilti teatrą, kuris gyvuos jų širdyse.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: