KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Gyvenimas sunkus… Vis daugiau žmonių neišlaiko jo naštos ir…

pereina į būseną, kurią galima pavadinti švelniai nenormalia. Žinoma, tie žmonės guls kryžiumi nesutikdami, kad mąsto ir veikia keistai, bet tai pripažins dauguma su jais bendraujančių. Nes, laimė, žmonių be pamišimo požymių vis dar dauguma. O kiek jau patyrė lengvą pamišimą? 5, 10, 15 procentų piliečių? Aš suerzinsiu jus išvardydamas lengvo pamišimo atmainas, o jūs nuspręskite…
***
1. Kaupimas. Būdingas pagyvenusiems žmonėms. Žmonės kaupia viską! Per TV kartais parodo jau nebe lengvo šio tipo pamišimo pasekmes.
2. Kūryba. Žmonės kuria jausmingus sveikinimus, eilėraščius, gipsines ir cementines skulptūras kiemui papuošti, įmantrius nuotraukų albumus, savo gyvenimo archyvus. Įprasta žmogui kūryba nuo pamišimo skiriasi tuo, kad įprasti kūrėjai nesureikšmina savo kūrinių, nesistengia leisti knygų, eksponuoti gaminių viešai, moka kritiškai, linksmai ir net pašaipiai vertinti savo pramogų rezultatus.
3. Fanatizmas. Žmogus pradeda kažko visa širdimi nekęsti arba kažką visomis jėgomis garbinti, liaupsinti. Pamišėlio niekas nebegali perkalbėti, įtikinti pakeisti nuomonę arba bent neteigti (neneigti) ko nors fanatiškai.
4. Sureikšminimas. Žmogus „iki dangaus“ sureikšmina kokią nors savo veiklą: keliones, kompiuterį, knygas, pažintis, muziką, sportą ir pan. Pamišimas nuo įprasto susižavėjimo ar pasišventimo skiriasi tuo, kad kiti mato to sureikšminimo beviltiškumą.
5. Mistika. Žmogus pradeda tikėti paranormaliais reiškiniais, horoskopais, astrologija, būrėjais, stebuklingais išgijimais ir pan. Pamišimas nuo normos skiriasi besąlygiškumu, nekritiškumu.
6. Susireikšminimas. Žmogus visada ir apie viską turi tvirtą ir nepalenkiamą nuomonę ir, tai svarbiausia, visomis jėgomis ieško būdų ir progų tą nuomonę pareikšti žodžiu, raštu ar veiksmu. Pamišėlį pažįstantys žmonės pradeda vengti bet kokio „kontakto“ su juo.
7. Įtarumas. Žmonės įtaria, kad piktų kėslų turi bendradarbiai, kaimynai. Pamišėliai mato, kaip visi stengiasi jiems pakenkti, juos užgauti, pažeminti ar net nuskriausti, apvogti. Įtarieji viską slepia, viską rakina, nebemoka realiai įvertinti galimų praradimų menkumo.
8. Išradėjai. Ne, tai ne kūrėjai, tai išradusieji arba atradusieji tikrai ką nors didingo: vienas žmogus sukūrė tarptautinę kalbą, kuriai reikia tik septynių raidžių, kitas cheminėmis formulėmis įrodė didžiąją Fermat teoremą, trečias sukūrė universalų vaistą, ketvirtas rado neįtikėtinų ryšių tarp to ir ano…
***
Tai va, jie tokie… Tokių kasdien nesutinku, bet kartą per mėnesį – tai jau tikrai! Tai gal aš pats toks? Kas žino, kas žino…

Burgis.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: