(c) Lietuvos futbolo federacijos archyvo nuotr.

Gegužės 15 dieną Kaune vyksiančią Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalo dvikovą tarp Panevėžio „Ekrano“ ir Vilniaus „Vėtros“ dvikovą žiūrovai stadione galės stebėti nemokamai, o rungtynių transliaciją rodys „Lietuvos Ryto“ televizija.

Dėl prestižinio trofėjaus 2009/10 metų sezono taurės finale stipriausios praėjusių metų Lietuvos komandos „Ekranas“ ir „Vėtra“ susigrums šeštadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadione. Rungtynės prasidės 17 valandą 10 minučių.

Abi LFF taurės finalininkės pernai kovojo ir dėl 2009 metų A lygos čempionų titulo. Tik paskutiniajame ture „Ekranas“ privertė pasiduoti „Vėtrą“ ir laimėjo aukso medalius.

Pernai šios komandos taip pat buvo dvi iš pusšimčio, pradėjusio kelią į LFF taurės finalą. Prasiskinti kelią į jį ekipoms buvo nelengva. Ketvirtfinalyje „Ekranas“ po pratęsimo ir baudinių serijos nugalėjo „Šilutę“, o pusfinalyje pranoko FBK „Kauną“. „Vėtra“ po baudinių ketvirtfinalyje palaužė Tauragės „Taurą“, pusfinalyje tokiu pačiu būdu – tuometinę taurės savininkę Marijampolės „Sūduvą“.

Šis taurės finalas bus jau 64-asis Lietuvos futbolo istorijoje. „Ekranas“ ir „Vėtra“ finale tarpusavyje susitiks pirmą kartą, tačiau atskirai jau yra žaidusios šias lemiamas rungtynes. Nuo 1990 m. panevėžiečiai dalyvavo penkiuose finaluose ir laimėjo du, o vilniečiai pralaimėjo visus tris kartus.

Panevėžio ekipos vyriausiasis treneris Valdas Urbonas kalbėdamas apie LFF taurę akcentavo, kad tai yra garbingas prizas, kuris įeina į istoriją: „Tačiau joje didesnį pėdsaką palieka ne finalo dalyvis, o taurės laimėtojas. Norėtume patekti į istoriją kaip laimėtojai. Manau, kad motyvuoti komandos papildomai nereikės – visi žaidėjai supranta rungtynių svarbą. Tokiose rungtynėse teisės klysti ar atsipalaiduoti. Finalas dažnai būna nenuspėjamas, pasižymi bekompromise kova.“

„Vėtros“ strategas Virginijus Liubšys teigė trokštantis, jog Vilniaus klubui pagaliau pavyktų iškovoti savo pirmąjį trofėjų: „Labai norėčiau, kad „Vėtra“ laimėtų šią taurę. Laimėjimas būtų ne tik istorinis, bet ir svarbus mūsų komandai psichologiniu atžvilgiu. Tokių rungtynių per futbolininko karjerą nebūna labai daug. Dalyvavimas finale ir pergalė gali tapti pats prestižiškiausias ir įsimintiniausias įvykis žaidėjui.“

2009/10 m. sezono LFF taurės nugalėtojas paaiškės per vienerias finalo rungtynes. Jei prireiks, bus žaidžiamas pratęsimas ir mušami 11 metrų baudiniai. Finalo laimėtojas iškovos ne tik LFF taurę, bet gali nulemti ir LFF Supertaurės savininką. Juo, pergalės LFF taurės finale atveju, kaip Lietuvos čempionas taptų „Ekranas“. Jei taurės varžybas laimės „Vėtra“, ji iškovos teisę dėl Supertaurės birželio 15 dieną žaisti su „Ekranu“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: