(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiandien Kaune 2010/2011 metų sezono Lietuvos futbolo federacijos taurės pirmojo etapo dalyviai sužinojo savo varžovus.

Burtų keliu buvo atrinkta 13 ekipų, kurios iškart pateks į antrąjį etapą ir 38 komandos, kurios dėl vietos kitame etape grumsis tarpusavyje. Antrojo etapo rungtynės turi būti sužaistos iki gegužės 23 dienos.

Ketvirtajame etape į varžybas įsijungs 8 I lygos klubai, penktajame – I lygos nugalėtoja „Šilutė“ ir 7 A lygos komandos. Stipriausios 4 A lygos komandos kovas pradės nuo septinto etapo – ketvirtfinalio. Pusfinaliai ir finalai bus žaidžiami kitų metų pavasarį.

2010/2011 metų sezone varžybose dalyvaus rekordinis komandų skaičius – paraiškas žaisti turnyre padavė net 51 žemesnių lygų komanda.

Nuo 2007 m. turnyre gali dalyvauti visos norinčios ekipos – nuo II iki IV lygos. A ir I lygos komandoms dalyvauti turnyre privaloma – vienintelė išimtis šiemet bus Lietuvos U-19 rinktinė. Iš viso 2010/2011 m. sezone LFF taurėje rungtyniaus 71 ekipa – tai absoliutus varžybų rekordas. Pernai turnyre žaidė 51 komanda.

„Tokio formato taurės turnyras – šansas kiekvienai mėgėjų ekipai ne tik pasirungti su kitų miestų ar varžybų komandomis, bet ir įgyvendinti savo svajonę susigrumti su Lietuvos futbolo grandais. Galime prisiminti, kaip praėjusiais metais II lygos Vakarų zonos Plikių „Sakuona“ netikėtai pateko į ketvirtfinalį ir susitiko su būsima varžybų nugalėtoja Marijampolės „Sūduva“, – sakė LFF Varžybų vykdymo vadybininkas Romas Pikčilingis.

Pasak jo, tokia turnyro sistema ir vykdymo laikotarpis pasirinkti dėl laiko ir aikščių stokos: „Sužaisti tiek daug rungtynių per kalendorinius futbolo metus nesuspėtume. Kitas dalykas – Vilniuje turime daugiau komandų nei aikščių, kuriose galima rungtyniauti.“

2009/2010 m. LFF taurės nugalėtojas paaiškės gegužės 15 dieną. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione finale susitiks Panevėžio „Ekranas“ ir Vilniaus „Vėtra“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: