(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Atsižvelgdama į Kirgizijoje ir Uzbekijoje kilusią humanitarinę krizę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pabėgėlių šiose šalyse reikmėms skirs 50 tūkst. litų.

Lėšos skirtos iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos. Jos bus pervestos Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komitetui.

Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis ir tarptautine bendruomene reiškia susirūpinimą dėl smurto ir konfrontacijos Kirgizijos pietinėse Ošo ir Džalal-Abado provincijose, kur aukų skaičius siekia 187. Dar apie 2 tūkst. žmonių yra sužeista.

JT agentūrų duomenimis, Uzbekijos sieną kirto apie 100 tūkst. pabėgėlių iš Kirgizijos, daugiausia moterų ir vaikų. Dar apie 300 tūkst. žmonių buvo privesti palikti savo namus šalyje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis birželio 14 dieną ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame buvo aptariamas ir Kirgizijos klausimas, pabrėžė, kad šaliai reikia skubiai suteikti humanitarinę pagalbą, ir paragino priimti reikalingus sprendimus.

Lietuvai šis klausimas svarbus ir kaip būsimai Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkei, šiemet kartu su organizacijai pirmininkaujančiu Kazachstanu dirbančiai ESBO trejete. Jam taip pat priklauso Graikija. Šiuo metu į Kirgiziją yra išvykę ES, ESBO pirmininkaujančio Kazachstano ir JT atstovai.

Europos Komisija birželio 15 dieną nusprendė Kirgizijai skirti 5 mln. eurų paramos, kuri bus paskirstyta per vietines nevyriausybines organizacijas ir jau vietoje veikiančias JT agentūras. JAV Kirgizijai planuoja skirti apie 32 mln. JAV dolerių. Paramą taip pat teikia Kinija, Rusija, Turkija ir kitos valstybės.

LR Užsienio reikalų ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: