Lietuvos žmonės – verslūs
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lyginant su pastaraisiais metais per pirmąjį 2011 m. ketvirtį Lietuvoje įsteigta rekordiškai daug – 2604 naujos įmonės. Tai – net 35 proc. daugiau nei 2009 m. 1 ketvirtį ir 17 proc. daugiau nei 2010 m. 1 ketvirtį.

Dar 6000 potencialių būsimų verslininkų apsilankė Ūkio ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ organizuotuose verslo skatinimo renginiuose, kuriuose išdalinti 707 nemokami pirmųjų verslo metų paslaugų čekiai. Aktyviausiai renginiuose lankėsi Rietavo, Šiaulių, Šakių ir aplinkinių rajonų gyventojai. Versliausi – Kauno ir Panevėžio renginių dalyviai, iš kurių daugiau kaip po pusantro šimto gavo nemokamus paslaugų čekius.

VšĮ „Versli Lietuva“ ir Ūkio ministerijos organizuojamuose „Versli Lietuva“ renginiuose buvo teikiamos verslui aktualios konsultacijos, skaitomi pranešimai, veikė lietuviškų dirbinių mugės. Renginių dalyviams buvo dalinamos specialiai parašytos ir išleistos mokomosios „Aš pradedu verslą!“ knygutės. „Aš pradedu verslą!” knygutės bus perduotos ir bibliotekoms, kitoms institucijoms.

Šių metų verslo skatinimo renginių naujovė – nemokami pirmųjų verslo metų paslaugų čekiai sulaukė didelio susidomėjimo. Tokius čekius galėjo gauti visi apsisprendę pradėti nuosavą verslą per ateinantį pusmetį. Pradedantieji verslininkai gavę šį čekį ir per pusę metus įsteigę įmonę 12 mėnesių galės nemokamai gauti 50 valandų konsultacijų, 24 valandas mokymų, galės naudotis virtualaus biuro paslaugomis – spausdinimu, nuskaitymu, pašto dėžute, 50 valandų interneto prieiga.

„Apžvelgiant pasibaigusio renginių ciklo „Versli Lietuva” rezultatus, galiu drąsiai sakyti, jog Lietuvos žmonės yra verslūs. Išdalinti pirmųjų verslo metų paslaugų krepšeliai indikuoja apsisprendusių kurti savo verslą žmonių skaičių, tad teoriškai galime sakyti, jog daugiau kaip 700 dalyvių bent jau pabandys kurti savo verslą. Kaip rodo pasaulinė patirtis, žengt pirmąjį žingsnį ir yra sunkiausia”, – sakė VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

„Gerėjantys Lietuvos ekonominiai rodikliai rodo, kad verslas atsigauna. Daugėja tokių, kurie verslą nori kurti ne tik dėl pinigų, bet ir dėl geresnės mūsų šalies ateities. „Versli Lietuva“ renginių ciklas parodė, jog noro pradėti savarankišką veiklą tikrai yra – tas džiugina, tiesiog reikia juos paskatinti ir suteikti žinių“, – teigė Ūkio ministras Rimantas Žylius.

Rietave, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Šakiuose, Kaune, Palangoje, Alytuje, Ukmergėje ir Tauragėjeįvairių sričių ekspertai, jaunieji ar būsimieji verslininkai ir sėkmingo verslo atstovai 58 valandas skaitė 184 pranešimus. Per visus miestus keliavusioje „Verslo idėjų knygoje“ renginių dalyviai įrašė 43 verslo idėjas. Dalyviai siūlė įkurti Rietave teatrą, vaikų prekių parduotuvę, pastatyt viešbutį virš Nemuno, sintetinę ledo areną ar sukurti lietuviškas taupiąsias elektros lemputes.

Ūkio ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: