(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvoje šiemet bus įrengtos trys pilnų matmenų dirbtinių dangų aikštės – Gargžduose, Panevėžyje ir Kėdainiuose, dar trys – Mažeikiams, Tauragei ir Alytui paskirtos pavasarį vykusiame LFF Vykdomojo komiteto posėdyje.

Kitais metais planuojama naujas dangas įrengti Plungėje, Vilniuje ir Kaune, turėti dangą nori ir Klaipėdos miestas. Vykdydama 2 milijonų eurų vertės projektą, LFF 10-čiai Lietuvos regionų dovanoja naujos kartos aikščių dangas.

Gargždų stadionas su nauja danga – jau vasarą

Praėjusią savaitę LFF atstovai su ekspertais iš užsienio apsilankė Vakarų Lietuvoje ir įvertino dangos įrengimo darbus Gargžduose bei Tauragėje.

Gargždų centriniame stadione jau baigiami dirbtinės dangos pagrindai, o danga yra užsakyta ir gaminama. Pasak VšĮ „Gargždų futbolas“ direktoriaus Nerijaus Galvanausko, visus darbus tikimasi baigti iki gegužės 25 dienos, vėliausiai – iki birželio 4-osios.

Įrengimo darbus stebėjo dangos tiekėjų „Greenfields“ inspektoriai, kurie prižiūri klubo samdytų rangovų darbą. „Norint užtikrinti kokybę, aikštės klojimo darbai reikalauja aukštos kvalifikacijos bei patirties. Todėl atvyksta konsultantai, kurie prižiūri darbų eigą, padeda spręsti problemas, išvengti nesklandumų – jie atsakingi ne tik už dangos, bet ir visos aikštės kokybę, kuriai suteikiamas FIFA sertifikatas“, – aiškino LFF tarptautinių projektų direktorius Edvinas Eimontas.

Anot Lietuvoje viešėjusio „Greenfields“ atstovo Rytų ir Vidurio Europai Tomašo Vydros, LFF vykdoma dirbtinių dangų programa leis sukurti puikią infrastruktūrą tiek profesionalams, tiek mėgėjams: „Lietuva šiuo metu yra ilgo kelio pradžioje, tačiau tai puiki pradžia. Ši LFF vykdoma infrastruktūros plėtros programa yra geras pavyzdys kitoms šalims. Kalbu ne tik apie Latviją ar Estiją, kurios šioje srityje gerokai atsilieka, tačiau ir tokias šalis kaip Ukrainą, Vengriją, Serbiją ar Kroatiją.“

Tauragėje atsiras dirbtinė aikštė treniruotėms

Tauragėje vizito dalyviai aplankė vietą, kurioje planuojama įrengti dirbtinės dangos aikštę treniruotėms. „Paprašėme, kad konsultantai įvertintų aikštės projektą, rekomenduotų kaip spręsti tam tikras problemas ir geriau atlikti darbus. Dar vienas vizitas planuojamas po poros savaičių“, – sakė E.Eimontas.

Su panašiais projektais jau daugiau kaip 20 metų dirbantis T. Vydra buvo nustebintas kokiomis sąlygomis vaikams tenka žaisti futbolą Tauragėje. „Tačiau po trijų mėnesių jie jau galbūt galės džiaugtis nuostabia aikšte. Tai, kad žmonės gali mėgautis futbolu, ir yra maloniausia mūsų darbo dalis“, – teigė ekspertas iš Čekijos.

Pilnų matmenų dirbtinę dangą aikštėms LFF skiria tiems, kurie parengia stadioną jos paklojimui.

Šiuo metu dvi pilnų matmenų dirbtinės aikštės yra Kaune prie LFF Nacionalinės futbolo akademijos, o po vieną buvo įrengta Šiauliuose ir Druskininkuose šių miestų savivaldybių iniciatyva. Jau šiais metais rimtai užsibrėžę renovuoti pagrindinį miesto stadioną Klaipėdos miesto vadovai taip pat teiravosi LFF dėl galimybės gauti dirbtinę dangą.

LFF investicijas į futbolo infrastruktūrą pradėjo dar 2004 metais. Pirmasis dirbtinių dangos aikštelių įrengimo etapas buvo bendras UEFA ir LFF projektas, kurio metu visoje Lietuvoje buvo pastatyta daugiau kaip 40 mažų, universalių dirbtinės dangos aikštelių šalia mokyklų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: