(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Studentų atstovai Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) atsiriboja nuo žiniasklaidoje pasirodžiusių kaltinimų, esą 19-tus metus šalyje veikianti organizacija „atvirai pasiduoda“ Švietimo ir mokslo ministerijos įtakai siekiant aukštojo mokslo pertvarkos tęstinumo. Studentų atstovai pabrėžia, jog užuot svaidžiusis nepagrįstais kaltinimais ar įtarimais, derėtų adekvačiai vertinti tikrovę, sąžininga ir oria argumentų kalba spręsti kylančias problemas.

„Ne kokia nors ministerija ar kita valdžios institucija, bet į LSS Tarybą susibūrę studentų atstovai sutarė, dėl kokių permainų aukštajame moksle ir kaip mums drauge verta dirbti. Šiuo klausimu dar 2007 m. vasaros pabaigoje buvo parengta speciali pozicija. Visą laiką iki pat dabar jos laikomės. Esminis noras – Lietuvoje matyti kokybiškesnį, konkurencingesnį, kiek įmanoma labiau žmonėms prieinamą aukštąjį mokslą“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Jam antrina ir LSS Tarybos nariai iš skirtingų šalies aukštųjų mokyklų.

„Siekiame kokybiškų studijų, kurios neįmanomos be kokybiškos aukštojo mokslo pertvarkos. Suprantame, jog permainoms tik startavus, klaidų išvengti sunku, bet tikime, jog bendromis pastangomis galime naują aukštojo mokslo sistemą tobulinti. Tuo labiau, kad jau dabar matome nemažai teigiamų ženklų: platesnes galimybes studentams dalyvauti aukštųjų mokyklų valdyme, daugiau prielaidų rastis studijų kokybei“, – tvirtina LSS Tarybos narys ir Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės prezidentas Mingaudas Grajauskas.

Kitas Studentų sąjungos Tarybos narys ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybės prezidentas Donatas Juodpusis primena, kad svarbu viešai įvardyti ne vien teigiamas, bet ir neigiamas aukštojo mokslo pertvarkos įgyvendinimo puses, tačiau tai daryti geranoriškai ir konstruktyviai. „Ne kartą kritikavome naująją paskolų studentams sistemą, stipendijų skirstymo tvarką, atkreipėme dėmesį dėl spragų rudenį vykusiame priėmime į aukštąsias mokyklas. Tuo neapsiribojome, – siūlėme galimus problemų sprendimo variantus, į dalį kurių buvo atsižvelgta“, – teigia VDU studentų atstovas.

LSS Taryboje taip pat dirbantis Kauno kolegijos Studentų atstovybės prezidentas Dovydas Kinderys priduria, kad be dialogo su valdžia vargiai įmanomas teigiamas poslinkis aukštajame moksle

„Su Švietimo ir mokslo ministerija ar bet kuria kita valstybės valdžios institucija studentų sąjungoje bandome dirbti remdamiesi kolegiškumo, bendradarbiavimo, atviro dialogo principais. Konfrontacija, protestai, mitingai ir panašios priemonės, nors geriau pastebimos plika akimi, dažnai neduoda apčiuopiamo rezultato. Tad, jas stengiamės naudoti kaip paskutinės vilties priemones, kai nepadeda jokie kiti būdai. Šmeižtas, melas ir vieši kaltinimai nebūtais dalykais vertybiniu požiūriu mums nėra priimtini“, – akcentuoja Kauno kolegijos studentų atstovas.

Primename, kad Lietuvos studentų sąjunga (LSS) vakar, sausio 20 d., dėl Seimo opozicijos noro stabdyti aukštojo mokslo pertvarką ir specialiu nutarimu kreiptis į Konstitucinį Teismą išplatino viešą laišką visiems Seimo nariams bei Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Laiške nepritariama Seimo opozicijos iniciatyvai, nes dėl jos būtų sustabdytas Mokslo ir studijų įstatymo galiojimas. Dėl to ne tik įstrigtų studijų procesas šalyje, bet ir negalėtų būti organizuojamas bei vykdomas priėmimas į aukštąsias mokyklas. Už minėtą reakciją į Seimo opozicijos veiksmus, LSS susilaukė viešų kaltinimų „atviru pasidavimu Švietimo ir mokslo ministerijos įtakai“.

LSS informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: