(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, jog jie traukiasi iš Lietuvos Jaunimo organizacijų Tarybos (LiJOT). Toks sprendimas buvo priimtas vasario 11 dieną laikinojoje sostinėje LSS Tarybos posėdžio metu.

Išplatintame pranešime teigiama, jog LiJOT neatsižvelgė į viešai pareikštą LSS poziciją Mokslo ir studijų įstatymo konstitucingumo klausimu. Pasak LSS, susirinkus siaurame asmenų rate – Valdybos posėdyje – buvo priimtas priešingas sprendimas, kuriuo Seimo nariai raginti pritarti siūlymams kreiptis į Konstitucinį teismą nutarimu ir išsiaiškinti, ar dabartinis Mokslo ir studijų įstatymas prieštarauja Konstitucijai.

Kaunozinios.lt portalui Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis vardijo pagrindines pasitraukimo priežastis – „Pagrindinė priežastis yra ta, jog buvo pastebėta, kad šioje organizacijoje (LiJOT – aut. past.) tendencingai stokojama demokratinio atstovavimo tiems, kam skelbiama, jog yra atstovaujama. Šiuo atveju vienai iš didžiausių Lietuvos jaunimo dalių – akademiniam jaunimui“.

Pasak LSS vadovo, nuomonės Lietuvos Jaunimo organizacijų Taryboje dėl Valdybos priimto sprendimo aiškiai išsiskyrė. „Buvo atlikta ir vidinė narių apklausa. Narių požiūris iš principo buvo, jog sprendimą dėl to turi priimti išskirtinai studentiškos organizacijos, o nesant vieno bendro sprendimo tarp studentiškų organizacijų paprastai būdavo susilaikoma nuo bet kokių žingsnių“. Priimant sprendimą dalyvavo penki iš devynių valdybos narių, tarp kurių nebuvo nė vieno studentiškų organizacijų atstovo, todėl Dainius Dikšaitis viešai metė kaltinimus Lietuvos Jaunimo organizacijų tarybos valdybai pataikaujant Seimo opozicijai: „Šiuo atveju buvo reaguota į Seimo opozicijos Socialdemokratų partijos siūlymą ir priimtas jiems palankus sprendimas“.

Tokius kaltinimus suskubo atmesti Lietuvos Jaunimo organizacijų Tarybos prezidentas Šarūnas Frolenko: „Nekomentuočiau šio sprendimo kaip pataikavimo opozicijai. LiJOT valdyba, svarstydama šį klausimą, rėmėsi argumentais, jog aukštojo mokslo reforma yra aktuali labai dideliam ratui jaunų žmonių, tiek abiturientams, kurie šiandien ruošiasi egzaminams, tiek moksleiviams, kurie ketina stoti į universitetus, tiek žmonėms, kurie jau įstojo į universitetus ir visos spekuliacijos arba visos kalbos ir polemikos, kuriuos vyksta dėl aukštojo mokslo pridėtinės vertės visuomenei nekuria“.

Šarūnas Frolenko pažymėjo, jog dabartinė situacija neleidžia susiprasti visuomenei ir jauniems žmonėms, kaip yra iš tikrųjų. „LiJOT priėmė sprendimą kreiptis į visas Seimo frakcijas su prašymu baigti visas diskusijas ir ginčus, ar aukštojo mokslo reforma atitinka LR Konstituciją ir išsiaiškinti. Mūsų sprendimas tikrai nepalaiko nei pozicijos, nei opozicijos“.

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis patvirtino, jog oficialus dokumentas, patvirtinantis LSS pasitraukimą dar šiandien bus pateiktas Lietuvos Jaunimo organizacijų Tarybai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: