(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Penktadienį Kauno miesto savivaldybės taryba atnaujino užmokesčio už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinėse grupėse tvarką. Taip pat buvo patvirtintas vaikų dienos maitinimo normos mokestis už kiekvieną lankytą ir nelankytą nepateisintą dieną Kauno miesto savivaldybės įsteigtų švietimo įstaigų ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse.

„Savivaldybei nustačius kiekvieno atskiro maitinimo kainas ugdymo įstaigose, vaikų tėveliai galėtų laisvai pasirinkti maitinimų skaičių, priklausomai ne nuo grupės darbo laiko, bet nuo to, kiek valandų per dieną vaikas praleidžia įstaigoje. Pakeitimai leis įvesti lankstesnį apmokėjimą už maitinimą. Vieni vaikai darželyje praleidžia visą dieną, kiti – tik kelias valandas, todėl įvedus atskirus mokėjimus, tėvai patys galėtų nuspręsti dėl mokėjimo.

Vaikų dienos maitinimo normos mokestis sumažės dviejų ir trijų maitininų darželiuose, o keturių ir penkių maitinimų kaina lopšelio grupės vaikams pabrangs 5 centais, darželio ir priešmokyklinės grupės vaikams – 18 centų per dieną. Tačiau vaikų tėvai retai kada renkasi keturis ar penkis maitinimus“, – sakė Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus specialistai.

Tarybai bus siūloma patvirtinti tokį vaikų dienos maitinimo normos mokestį ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse:
• lopšelio grupės vaikams: pusryčiai – 1,65 Lt, pietūs – 2,95 Lt, priešpiečiai arba pavakariai – 0,85 Lt, vakarienė – 1,65 Lt, naktipiečiai – 0,7 Lt;
• darželio ir priešmokyklinės grupių vaikams: pusryčiai – 1,8 Lt, pietūs – 3,38 Lt, priešpiečiai arba pavakariai – 1,05 Lt, vakarienė – 1,8 Lt, naktipiečiai – 0,7 Lt.

„Pasitarimų su higienos specialistais, su ugdymo įstaigų vadovais metu buvo nuspręsta, kad būtinas aiškus kainos reglamentavimas, kad būtų įvardinta kiekvieno maitinimo kaina. Kiek vaikas kartų per dieną valgys, priklausys nuo tėvų sprendimo“, – teigė Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Tarybos nariai nuogąstavo, kad nustačius naujas kainas, vaikų maitinimas tėvams pabrangs. Švietimo, sporto ir ekologijos komiteto pirmininkė Ona Nijolė Rudgalvienė nuramino Tarybos narius. Anot jos, jeigu tėvai pasirinktų keturis ar penkis maitinimus per dieną, tuomet per metus mokestis pabrangtų nuo 1 iki 3 litų daugiausiai. Tuo tarpu dviejų ar trijų maitinimų kaina būtų pigesnė.

Vaikų tėveliai turėtų pateikti prašymą švietimo įstaigos direktoriui ir ne trumpiau kaip mėnesiui pasirinkti maitinimų skaičių ir mokėti mokestį pagal tai, kiek valandų per dieną vaikas praleidžia įstaigoje, su sąlyga, kad vaikas būtų maitinamas kas 3,5–4 valandas. Taip pat tėvai turėtų teisę atsisakyti maitinimo paslaugų, jeigu vaikas švietimo įstaigoje praleidžia ne ilgiau kaip 4 val. per dieną.

Pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems priešmokyklinio amžiaus vaikų nemokamą maitinimą, būtina keisti pasenusią Savivaldybės patvirtintą užmokesčio už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinėse grupėse tvarką.

Naujoje redakcijoje įrašyta, kad tėvams (globėjams), kurių vaikas yra priešmokyklinio amžiaus, mokestis atitinkamai bus mažinamas, kai vaikui paskirtas nemokamas maitinimas Kauno miesto savivaldybės tarybos nustatyta tvarka. Taip pat svarbu, kad bus taikoma tik viena mokesčio lengvata, ją tėvai (globėjai) turės pasirinkti ir nurodyti savo prašyme.

Be to, siūloma reglamentuoti priemones, drausminančias įsiskolinusius tėvus. Jeigu dėl nepateisinamos priežasties mokestis nesumokamas ilgiau kaip du mėnesius, švietimo įstaigos direktorius turi teisę išbraukti vaiką iš sąrašų, prieš tai raštu informavęs tėvus (globėjus).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: