Medinių kaukių, skirtų Europos vyrų krepšinio čempionatui, paroda
(c) Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus archyvo nuotr.

Velnių muziejuje, Putvinskio g. 64, Kaune, rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, 15 val., įvyks skulptoriaus ir tapytojo Tado Gutausko unikalių medinių kaukių, skirtų Europos vyrų krepšinio čempionatui, parodos atidarymas.

Projekto „UNIKALU LT“ idėja prikelti lietuviškus etnokultūros elementus bei nuspalvinti Europos vyrų krepšinio čempionatą neįprastomis spalvomis įgauna naują – meninę formą.

Projekto bendraautorius ir kaukių kūrėjas Tadas Gutauskas pristato savo kūrinių originalias medines formas. Trylika kaukių simbolizuoja mitologinius lietuvių žvėris: Vilką, Mešką, Gervę, Gandrą, Ožį, taip pat įvairiaspalvius Velnius ir Raganas.

„Kurdamas kaukių personažus stengiausi sujungti tradicinį etnodizainą su moderniu stiliumi. Mes turime tūkstantmetį išgyvenusį lietuviškos kultūros paveldą, kurį privalom drąsiai demonstruoti pasauliui ir tuo didžiuotis,“ – teigia Tadas Gutauskas.

Pasak profesoriaus etnologo Liberto Klimkos, kuris prisidėjo prie idėjos sukurdamas išsamius kaukių personažų aprašymus, kaukė – tai svarbus senovės Baltų mitologijos paveldas, Užgavėnių personažas, susiformavęs istorinių metamorfozių procesuose.

Šį kartą kaukės atgimsta naujam tikslui – reprezentuoti lietuvišką entopaveldą bei bauginti varžovus Europos vyrų krepšinio čempionate.

„Šis Europos vyrų krepšinio čempionatas yra unikalus savo naujovėmis. Matysime jų ne tik organizacinių, bet ir technologinių, sieksime Guinnesso rekordo, mušinėdami tūkstančius kamuolių.

Man smagu, kad viena iš esminių naujovių yra šalies kultūros elementų pritaikymas oficialiai čempionato atributikos linijai. „UNIKALU LT“ yra pirma šalies entopagrindu sukurta oficiali atributikos ir suvenyrų linija Europos krepšinio čempionatų istorijoje. Ir tai atsitiko čia – Lietuvoje. Viliuosi, kad šis pavyzdys įkvėps būsimus čempionatų organizatorius“, – sako „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas.

Parodos lankytojai turės puikią progą pamatyti, kaip drąsiai ir originaliai sportas susijęs su lietuviškomis tradicijomis, bei detaliau susipažinti su „UNIKALU LT“ idėja.

Paroda veiks: 2011 08 252011 11 25.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: