Gustavo Ayon/Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Trečiadienį Venesueloje pasibaigusį Amerikos krepšinio čempionatą pirmą kartą laimėjo Meksikos rinktinė.

Lemiamoje dvikovoje Meksikos krepšininkai 91:89 (26:18, 22:27, 18:26, 25:18) įveikė Puerto Riko ekipą, kuri sidabrą iškovojo po ketverių metų pertraukos.

Bronzos medaliai įveikti čempionės titulą praradusiai Argentinos rinktinei, kuri mažajame finale 103:93 (26:20, 19:25, 24:23, 34:25) nugalėjo Dominikos Respublikos penketuką.

Visos keturios paminėtos komandos iškovojo kelialapius į 2014 metų pasaulio krepšinio čempionatą Ispanijoje.

Amerikos pirmenybėse nedalyvavusi JAV rinktinė planetos pirmenybėse dalyvaus, kaip olimpinė čempionė, o daugkartinė žemyno čempionė Brazilijos ekipa pralaimėjo visas keturias grupės turnyro rungtynes ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Be pasaulio pirmenybių šeimininkės Ispanijos rinktinės vietas finaliniame planetos pirmenybių etape jau užsitikrino Australijos, Naujosios Zelandijos, Irano, Filipinų, Pietų Korėjos, Angolos, Egipto bei Senegalo krepšininkai.