Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad nuo šiol mokesčių mokėtojai gali naudotis nauja paslauga – programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“.

Programėlė „Pranešk“ papildė jau veikiančias paslaugas, skirtas informuoti mokesčių administratorių apie pastebėtus mokesčių pažeidimus — pasitikėjimo telefoną 1882 ir elektroninę anketą, kurie nuo veikimo pradžios per 6 metus valstybei „grąžino“ per 55 mln. litų nesumokėtų mokesčių.

Kauno AVMI ragina gyventojus, neabejingus „šešėlinės“ ekonomikos daromai žalai bei žinančius apie daromus mokestinius pažeidimus – mokamus atlyginimus „vokeliuose“, kvito neišdavimą, nelegalų darbą ir kitus mokesčių pažeidimus – pranešti mokesčių administratoriui. Dabar tai galima padaryti ne tik mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius pasitikėjimo anketą interneto svetainėje, bet ir naudojant mobiliąją programėlę „Pranešk“.

Mobilioji programėlė „Pranešk“ suteikia galimybę perduoti informaciją apie pastebėtus mokesčių vengimo atvejus mokesčių administratoriui paprastai ir operatyviai – tiesiog mobiliuoju telefonu. Tai galima padaryti anonimiškai arba pateikiant savo kontaktinius duomenis. Visi naudojantys išmaniuosius telefonus su „Android“ operacine sistema programėlę gali parsisiųsti iš “Google Play“ puslapio internete, o „Apple iPhone“ telefonų naudotojai ją ras App Store.

Programėlės naudotojo patogumui esant įvykio vietoje iškart pateikiama galimybė filmuoti, fotografuoti, įrašyti garsą pažeidimo metu, o jeigu apie pažeidimą pranešama vėliau, galima tiesiog prisegti turimą failą pasirenkant jį iš telefono katalogo.

Gauta informacija padės atskleisti daromus mokestinius pažeidimus, ja mokesčių inspekcija dalinsis su kitomis kontroliuojančiomis institucijomis: Valstybine darbo inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, Policija ir kt.

Išsami informacija apie mobiliosios programėlės naudojimą pateikta VMI interneto svetainėje www.vmi.lt naudojantis nuoroda „Su šešėliu kovok išmaniai“.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: