Moksleiviai reprezentavo Lietuvą tarptautiniame projekte
(c) Praktinio mokymo firmos "Blizgesys" archyvo nuotr.

Šių metų gegužės mėnesį pasibaigė kelerius metus trukęs „Leonardo da Vinči“ programos partnerysčių projektas, kuriame dalyvavo Lietuvos, Švedijos, Austrijos ir Ispanijos moksleiviai.

Po paskutinio verslo susitikimo, kuris rudenį vyko Lietuvoje, pavasario pabaigoje jaunuoliai vėl susitiko. Šį kartą nedideliame Austrijos kalnų miestelyje – Worgle.

Visas projektas skirtas verslo praktinio mokymo firmose (VPMF) dirbantiems moksleiviams. Praktinio mokymo firma (PMF) – tai įmonė, kuri imituoja tikros firmos veiklą.

Čia moksleiviai turi galimybę susipažinti su tikra bendrovės veikla, įgyti praktikos bei pasisemti patirties. Minėtame projekte Lietuvai atstovauja VPMF „Blizgesys“, įsikūrusi Garliavos Jonučių vidurinėje mokykloje.

Apie projektą

Verslo susitikimai tarp PMF dirbančių moksleivių – tai vienas iš partnerysčių projektų, kuriuos remia „Leonardo da Vinči“ programa. Projekto tikslas – ne tik lavinti moksleivių žinias ekonomikos srityje, ugdyti jų verslumą, tačiau tai ir Europos šalių bendradarbiavimo skatinimas.

Projekte dalyvauja keturios Europos šalys: Ispanija, Švedija, Austrija ir, žinoma, Lietuva. Iš viso tai 6 moksleivių firmos. Švedai projekte dalyvauja turėdami dvi firmas: „Ahlens OFA“ bei „Hellmanska Garden“. Tiek pat įmonių pristato ir austrai: „TASTE Gmph“ ir „Rehbok“.

Ispanams atstovauja VPMF „ACT Amway“, o lietuvių garbę projekte gina VPMF „Blizgesys“. Pirmasis moksleivių verslo susitikimas 2009 metų rudenį įvyko Ispanijoje. Visi susirinko pačiame Ispanijos kultūros židinyje – Barselonoje.

Prieš metus projekto dalyviai keliavo į Švediją. Nyköping mieste jų laukė švedų moksleiviai, pasiruošę pristatyti savo šalį bei firmas. Rudeniop svečių iš užsienio pagaliau sulaukė ir lietuvaičiai. Kaune, Garliavoje, įvyko trečiasis verslo susitikimas. Projekto uždarymas vyko gegužės 2 – 6 dienomis, Austrijos mieste Worgl, kuriame paskutinį kartą mugei ruošėsi keturių šalių moksleiviai.

Nuotykiai Austrijoje

VPMF „Blizgesys“ komandai teko nelengva užduotis. Jiems reikėjo paskutinį kartą įrodyti, kad lietuviai yra verslūs, gabūs bei talentingi. Gegužės 2 d. 9 abiturientai, 4 vienuoliktos klasės moksleiviai, VPMF vadovė Asta Gudaitienė bei jos kolegė Rima Čepulienė pajudėjo Austrijos link. Nors Austrijoje lietuvaičius pasitiko ne tik įspūdingi kalnai, tačiau ir lietingas oras, tai nesutrukdė jiems patirti nepamirštamų nuotykių bei puikiai reprezentuoti Lietuvą.

Kaip ir buvo tikėtasi, austrai visą viešnagę jų šalyje buvo suplanavę minutės tikslumu. Pirmąją dieną visų šalių delegacijų laukė įdomi ekskursija po kompaniją „Viking“, kurios vardas garsėja visame pasaulyje.

Kompanija specializuojasi žoliapjovių gamyboje. Visą gamybos procesą moksleiviai galėjo stebėti iš arti. Šiek tiek vėliau jaunuoliams buvo pasiūlyta vykti į Innsbrucką, vieną gražiausių Austrijos miestų.

Kita diena prasidėjo stendų ruošimu. Kiekviena moksleivių firma turėjo paruošti stendą, kuriame atsispindėtų jų prekiaujama produkcija. Grupėms tai atlikus, prasidėjo konferencija, kurios metu moksleiviai pristatė savo firmas, jų veiklą bei siūlomus produktus. Visas renginys vyko mokykloje. Šeimininkai austrai svečių laukė pasipuošę tautiniais drabužiais, kurie sulaukė nemažai pagyrų.

Pasibaigus konferencijai prasidėjo aktyviausia, tačiau smagiausia susitikimo dalis – mugė. Mugės metu vyksta simuliacinė prekyba. Tai atskleidžia moksleivių gebėjimą bendradarbiauti, aptarnauti klientus, parodo jaunuolių žinias apie jų prekiaujamus produktus. Nevertėtų pamiršti, kad visą laiką projekto dalyviams teko komunikuoti anglų kalba.

Tačiau tai jiems nesukėlė nė menkiausio nesklandumo. Priešingai, užsimezgė pašnekesių ir pokalbių ne tik apie verslą ar firmas, bet ir apie kasdieninius dalykus. Juk kiekvienam įdomu pažinti svečią kultūrą. Po kelių valandų prekybos, mugei artėjant prie pabaigos kiekvienam projekto dalyviui buvo išdalinti vardiniai sertifikatai. Tai bylojo apie verslo susitikimo pabaigą.

Tačiau diena tuo dar nesibaigė. Po poros minučių atokvėpio moksleiviai susiruošė į netoli esantį miestelį, kuriame jų laukė dar vienos kompanijos vizitas. Šįkart tai buvo įvairius stiklo dirbinius gaminanti firma „Riedel Glas“. Abejingų neliko. Moksleiviai galėjo stebėti, kaip gaminami stiklo gaminiai, taip pat sudalyvauti unikalioje ekskursijoje, kurią pristato ši firma.

Po tokios dienos visų šalių delegacijos rado jėgų ir tinklinio turnyrui. Nors varžybos buvo draugiškos, tačiau aistrų buvo nemažiau, nei per tikrą Europos čempionatą. Į finalą patekus lietuviams ir austrams, po lemiamo mūšio džiaugtis galėjo Lietuva. Tą vakarą mes dar kartą įrodėme, kad mūsų jaunimas yra ne tik puikus versle, tačiau neatsilieka ir sporte.

Paskutinioji diena Austrijoje paliko dar didesnį įspūdį. Moksleiviai turėjo galimybę pabuvoti pačioje Austrijos širdyje – Alpėse.

Projekto nauda

Deja, šis partnerysčių projektas baigėsi. Šis susitikimas Austrijoje buvo jau paskutinis. Nors sugrįžusių į Lietuvą moksleivių akyse buvo galima išvysti nuovargį, tačiau įspūdžiai, kuriuos paliko ši viešnagė – neišdildomi.

„Tai buvo tikrai geriausia mano kelionė! Pamatėme nuostabią šalį, susiradome naujų draugų, o svarbiausia, dar daugiau sužinojome apie verslą, jo subtilybes…“, – kelionės pliusus vardino Lietuvos komandos atstovė. Mergina, kaip ir kiti moksleiviai, tikisi, kad tokių projektų dar bus. Jų nauda – akivaizdi.

Agnė Pakėnaitė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: