(c) Organizatorių archyvo nuotr.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pasiūlė moksleiviams pabandyti paskaičiuoti, koks gali būti studijų atsiperkamumas. Įdomiausių, išradingiausi ir sumaniausi darbai bus pristatyti šią savaitę Kaune ir Vilniuje organizuojamoje finansų konferencijoje moksleiviams.

„Kiek žmogus uždirbs ateityje, priklauso nuo tinkamos profesijos pasirinkimo, gebėjimų, patirties ir išsilavinimo, – teigia viena būsimos konferencijos pranešėjų Julita Varanauskienė, SEB banko šeimos finansų ekspertė ir ISM doktorantė. – Žinoma, studijos teikia didelę naudą, tačiau jos reiškia ir išlaidas arba investicijas – tai priklauso nuo požiūrio. Studijuojant leidžiami savi, tėvų ar mokesčių mokėtojų pinigai. Be to, norint tikrai kokybiškų studijų, patariama joms skirti pagrindinį dėmesį, taigi tenka atsisakyti dalies pajamų. Dažnam gali kilti klausimas, ar tai atsipirks ir kada. Tačiau šio konkurso tikslas – ne žvelgti į studijas tik kaip į investiciją, bet paskatinti moksleivius planuoti savo ateitį – atsakingai rinktis studijas ir savo planus įvertinti finansiškai“.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas moksleiviams duris atveria visą šią savaitę – nuo pirmadienio iki penktadienio priims į atviras paskaitas, o balandžio 7, ketvirtadienį, surengs minėtą finansų konferenciją (ISM, E. Ožeškienės g. 18, Kaunas).

Atvirų paskaitų metu balandžio 4-8 dienomis moksleiviai drauge su studentais klausysis lektorių pranešimų, galės pabendrauti tiek su studentais, tiek su dėstytojais. Moksleiviai galės dalyvauti projektų valdymo, politinės ekonomikos, vadybos, mikroekonomikos, verslininkystės, prekės ženklo vadybos, tarpkultūrinės komunikacijos ir kitose paskaitose. Dalis paskaitų vyks anglų kalba – jas ves universitete dėstantys užsienio lektoriai.

Finansų konferencijos metu ISM dėstytojai ir praktikai supažindins moksleivius su finansininko specialybe ir profesinėmis galimybėmis Lietuvos darbo rinkoje. Per konferenciją bus paskelbti konkurso moksleiviams „Paskaičiuok studijų atsiperkamumą“ nugalėtojai.

„Daug dėmesio skiriame bendravimui su moksleiviais, kad suteiktume jiems vertingų žinių apie galimas specialybes, ekonomikos, vadybos, finansų studijų specifiką. Labai svarbu, kad jie turėtų pakankamai laiko ir galimybių išsiaiškinti, kokia studijų kryptis jiems tinkamiausia ir patraukliausia, o ne priimti sprendimus „karštosiomis“ – vos išlaikius abitūros egzaminus“, – teigė ISM Studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė

Praėjusiais metais į nemokamas paskaitas universitete atvyko apie 1000 moksleivių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Utenos, Rokiškio, Panevėžio, Zarasų, Klaipėdos, Elektrėnų, Biržų, Trakų, Varėnos, Jurbarko, Joniškio, Marijampolės, Anykščių, Alytaus, Kėdainių, Raseinių ir kt. miestų moksleiviai. Panašaus aktyvumo tikimasi ir šiemet.

Norėdami sužinoti daugiau apie ISM finansų konferenciją, spauskite čia.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: