Nauja LFF programa jaunųjų futbolo talentų paieškai
(c) V.Knyzelio/LFF.lt

Būsimųjų Lietuvos futbolo talentų paieška ir jų ugdymas nuo mažens nuo šiol vyks pagal naują, modernią Lietuvos futbolo federacijos (LFF) talentų programą.

Ilgalaikis projektas, kurio pirmas etapas dar vasarą startavo jaunų 10-11 metų futbolininkų atranka ir testavimu įvairiuose šalies regionuose, skatins glaudų vaikų futbolo trenerių bendradarbiavimą su Nacionaline futbolo akademija (NFA) bei LFF techninio vystymo centru.

Pasirengimas akademijoms ir jaunimo rinktinėms

Naująją talentų rengimo programą LFF parengė remdamasi geriausiais Europos valstybių pavyzdžiais ir FIFA rekomendacijomis, konsultuojantis su užsienio futbolo specialistais. Ketverių metų programai finansavimą skirti sutiko Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) „Goal“ komitetas.

Naujos programos tikslas – identifikuoti 10-11 metų amžiaus talentingus jaunuosius futbolininkus ir jų gebėjimus, sudaryti jiems individualią treniruočių programą ir stebėti jų progresą, o taip pat kelti jaunųjų žaidėjų trenerių kvalifikaciją.

„Tai į ateitį orientuotas projektas. Tikimės, kad 14 metų sulaukę talentingi jaunuoliai papildys mūsų jaunimo rinktines ir futbolo akademijas, įskaitant ir Nacionalinę futbolo akademiją Kaune. Siekiame, kad šioje programoje būtų suteikta galimybė dalyvauti visiems berniukams visuose Lietuvos regionuose“, – sakė NFA direktorius Raimondas Statkevičius.

Pasak jo, svarbu, kad nė vienas potencialus talentas nepraslystų pro futbolo specialistų akiratį ar per patį brendimo laikotarpį nepasitrauktų iš futbolo susidūrus su socialinėmis ar ekonominėmis problemomis.

Atranka visuose regionuose

Talentų atrankos projektas susideda iš kelių etapų. Pirmajame etape vyksta jaunųjų žaidėjų atranka ir testavimas, talentų identifikavimas, antrajame – invididualių papildomų užduočių treniruotėms sudarymas ir trenerių apmokymai, o trečiajame – ugdymo programų vykdymas regionuose ir progreso stebėjimas.

Pirmasis programos etapas jau vykdomas. Techninio vystymo asociacijos ir NFA specialistai važinėja po visus šalies regionus ir rajonų centruose atlieka futbolą žaidžiančių vaikų testavimą bei atranką. Futbolininkų žaidybinius gebėjimus, talentą treniruočių ir varžybų procese pirmiausia įvertina vietos treneriai, o jaunuolių fizinės galimybės – greitis, šoklumas, koordinacija – išbandomos specialistų su modernia įranga.

Vasarą atlikta apie du trečdalius planuojamų tęstų Lietuvos regionuose. Daugiau nei 300 jaunųjų 2000 metais gimusių futbolininkų įvertinti Klaipėdoje, Gargžduose, Šilutėje, Kretingoje, Plungėse, Šilalėje, Tauragėje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Kėdainiuose, Kaune, Panevėžyje, Jonavoje, Vilkaviškyje, Kybartuose, Marijampolėje ir Alytuje.

„Kiekviename mieste išsiskyrė po 1 ar 2 jaunuosius futbolininkus. Masiškumu maloniai nustebino Jonavos miestas. Per artimiausias dvi savaites planuojama įvertinti likusius miestus, daugiausiai Rytų Lietuvoje. Bent 100 dalyvių planuoja dalyvauti testuose Vilniuje“, – sakė fizinio gebėjimo testus atliekantis NFA specialistas Marius Čeliauskas.

Stiprins bendradarbiavimą su treneriais

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) techninio direktoriaus Stasio Stankaus teigimu, naujos programos idėja kilo pagal anksčiau vykdytą talentų programą, kuomet buvo renkami 1989-1990 metų gimimo žaidėjai, jiems organizuojamos stovyklos.

„Šią idėją prapletėme akcentuodami didesnį savitarpio bendradarbiavimą ir pagalbą vaikų treneriams, metodines rekomendacijas. Norime, kad jaunesni žaidėjai būtų geriau pasiruošę perėjimui iš vaikų futbolo į akademijas, kad būtų galima daugiau dėmesio skirti tolesniam žaidėjų tobulėjimui, nebereiktų diegti tam tikrų technikos pagrindų“, – sakė S. Stankus.

Kitąmet planuojama testuoti 2001 m. gimusius futbolininkus, dar po metų – 2002 m., ir taip toliau. Jei talentų programa bus sėkminga, tikimąsi ją pratęsti ir po numatyto ketvierų metų laikotarpio.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: