(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Modernus grožio salonas, šiuolaikiškos kosmetologo, masažisto darbo vietos – visa įrengta Kaune įkurtame kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre. Tik lankytojus čia aptarnauja ne patyrusios meistrės, o jų prižiūrimos būsimos specialistės, kurios dar mokosi pasirinktos profesijos. Tačiau jų teikiamų paslaugų kokybe patenkinti ir mokytojos meistrės, ir lankytojai.

Tuo galėjo įsitikinti ir svečiai, gegužės 13 d. atvykę susipažinti su naujai kuriamu kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniu praktinio mokymo centru. Žemės ūkio rūmų, Socialinių centrų, Darbo biržos, Amatų rūmų, Kauno m. švietimo skyriaus, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, žurnalistai, moksleiviai išklausę pranešimus apie būsimą centrą galėjo patys išbandyti, ko mokosi būsimieji grožio darbuotojai. Pasiskirstę į grupes, svečiai rinkosi kirpimo, kosmetologijos, sveikos gyvensenos, išvaizdos dizaino ar kitas paslaugas. Išbandžius jas nusivylusiųjų neatsirado, visi tik gerai atsiliepė apie būsimų specialistų darbą.

Teikiamos paslaugos, dėstomi dalykai, galimybė įstoti sudomino renginyje dalyvavusius moksleivius – bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir vaikų namų auklėtinius.

Tai jiems patvirtinti galėtų būsimieji specialistai. Antrus metus kirpėjos amato besimokanti Karolina Dunauskaitė studijuoti atvyko net iš Raseinių ir tikina tokio pasirinkimo nesigailinti. „Mokytis čia išties patinka. Kvalifikuoti pedagogai, puiki atmosfera ir žinių daug gavau. Ypač vertinga buvo praktika – iki jos vis svarsčiau, ar sugebėsiu dirbti su klientu“,- atvirauja mergina. Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro pedagogus ir mokymosi sąlygas giria ir Tatjana Zapevalova, būsimoji Higieninės kosmetikos kosmetikė. „Man čia tikrai patinka. Baigusi šias studijas, centre planuoju tęsti studijas ir daugiau sužinoti apie kirpėjos darbą“.

Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras Kaune kuriamas Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro bazėje. „Iki 2009 m. į grožio srities mokymo bei žmogiškųjų išteklių stiprinimą investavome per 10 mln. litų, viso centre į materialiuosius bei intelektualiuosius išteklius investuota per 37 mln. litų“, – sakė Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro direktorė Laimutė Anužienė.

Įvertinus šias pastangas, mokykla sulaukė ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos. Profesinio mokymo infrastruktūros plėtrai – pastatams rekonstruoti, naujai įrangai įsigyti – skirta 16 mln. Litų.

„Projektas „Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras“ įgyvendinamas, siekiant sukurti naują bei modernizuoti esamą profesinio mokymo infrastruktūrą. Bus įrengtos naujos auditorijos, aprūpintos modernia, šiuolaikinius grožio industrijos standartus atitinkančia įranga. Todėl čia parengti specialistai įgis darbo rinkos poreikius atitinkančią kvalifikaciją ir profesinius įgūdžius“, – pasakojo Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro grožio sektoriaus vadovas dr. Paulius Čepas.

Realizavus šį projektą bus rengiami kvalifikuoti paslaugų sektoriaus specialistai pagal aštuonis mokymo programų modulius: kirpimo, kosmetikos, siuvimo, išvaizdos dizaino, drabužių priežiūros, aplinkos dizaino, dailiųjų amatų, klientų aptarnavimo. Čia galės tobulintis ir kitų profesinių mokyklų moksleiviai, specialistai, norintys pakelti savo kvalifikaciją.

Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras – vienas iš aštuonių Lietuvos profesinio mokymo sistemoje kuriamų sektorinių praktinio mokymo centrų. Kiti kuriami centrai:

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre bus kuriamas inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras; Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykloje bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (kuri dalyvauja projekte kaip partneris) – geležinkelio transporto specialistų rengimo sektorinis praktinio mokymo centras; Kauno statybininkų rengimo centre bei Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje (kuri dalyvauja projekte kaip partneris) bus medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio mokymo centras; Klaipėdos turizmo mokykloje bus kuriamas viešbučių ir restoranų bei prekybos sektorinis praktinio mokymo centras; Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje – tekstilės produkcijos gamybos sektorinis praktinio mokymo centras; Šiaulių profesinio rengimo centre bus kuriamas didmeninės ir mažmeninės prekybos sektorinis praktinio mokymo centras; Alantos technologijos ir verslo mokykloje – žemės ūkio sektorinis praktinio mokymo centras.

Iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų 2007-2013 metais šiam tikslui bus skirta 107 mln. Lt.

Reklama: profesionalios priemonės grožio salonams

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: