Naujasis Eurolygos sezonas prasidės
(c) V.Ramono/KaunoZinios.lt nuotr.

Eurolyga paskelbė, kad naujasis pajėgiausios žemyno lygos sezonas prasidės rungtynėmis Kaune. Pirmosios 2011-12 m. sezono „Turkish Airlines“ Eurolygos rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA bus sužaistos spalio 17-ąją daugiau nei 15 tūkstančių žiūrovų talpinančioje „Žalgirio“ arenoje.

Neįprastą Eurolygai dieną – pirmadienį – vyksiančiam mačui bus skirtas visos Europos dėmesys.

Lietuvos ir Rusijos čempionų susitikimu prasidės dešimt savaičių truksiantis Eurolygos reguliarusis sezonas. Po jo tradiciškai vyks „Top 16“ etapo kovos, atkrintamosios varžybos bei finalo ketverto turnyras Stambule.

„Lietuvos indėlis į šios sporto šakos populiarinimą yra milžiniškas, todėl naujojo sezono atidarymo rungtynes nusprendėme patikėti Kaunui.

Tai bus jaudinantis renginys, – sakė Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu. – Po „Žalgirio“ ir Kauno miesto didelio darbo gerbėjai turi nuostabią naująją areną, kurioje galės pademonstruoti savo unikalų atsidavimą. Visiems mums, mylintiems krepšinį, Kaunas spalio 17 dieną taps didžiausiu traukos objektu.“

Eurolyga savo pranešime Kauną vadina viena iš pasaulio krepšinio sostinių. Eurolygos nugalėtoju 1999 m. tapęs „Žalgiris” yra vienintelė Lietuvos komanda, kuriai yra pavykę užlipti ant stipriausios Europos lygos čempionų pjedestalo.

„Malonu priimti Maskvos CSKA klubą naujoje „Žalgirio” arenoje, kurioje varžovai pajaus mūsų krepšininkų jėgą ir jų ištikimų fanų palaikymą. Visa krepšinio istorija, kiek aš ją prisimenu, susieta su „Žalgirio” ir CSKA dvikovomis, todėl susitikimas vėl bus principinis. Šita amžina sportinė kova grūdina ne tik „Žalgirio” komandą, bet ir visą Lietuvos krepšinį. Manau, kad šios rungtynės duos gerą impulsą visoms Eurolygos varžyboms”, – teigė „Žalgirio” klubo savininkas Vladimiras Romanovas.

Kaunas jau antrą kartą istorijoje rengs Eurolygos atidarymo rungtynes. Pirmą kartą tokia garbė „Žalgiriui” buvo suteikta 2004 m. rudenį. Tada žalgiriečiai Kauno sporto halėje priėmė tuometinius Eurolygos čempionus Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

„Žalgirio” varžovu atidarymo rungtynėse neatsitiktinai bus CSKA klubas. Įsimintinos Kauno ir Maskvos komandų dvikovos prasidėjo dar prieš 65 metus, kai kauniečiai pirmą kartą tapo Sovietų Sąjungos pirmenybių laimėtojais. Eurolygos varžybose „Žalgirio” ir CSKA keliai yra susikirtę dešimtyje rungtynių, kuriose devynias pergales iškovojo maskviečiai. CSKA šį sezoną treniruoja Jonas Kazlauskas, 1999 m. atvedęs žalgiriečius į Eurolygos olimpą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: