(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Savaitę vyksiančioje netradicinėje vietoje įsikūrusioje nemokamoje parodoje „Meksikos skonis” kauniečių lauks ne tik įspūdinga fotografijų ekspozicija, bet ir geros muzikos vakarai su žinomais atlikėjais. Parodos autoriai – ne kartą po Meksiką keliavę fotografai Teodoras Biliūnas ir Martynas Vilčinskas.

“Meksika dažnai tapatinasi su šiluma, saulės šviesa ir maloniais potyriais. Norime nors dalelę tos emocijos perduoti nuo speiguotos žiemos pavargusiems parodos lankytojams, – sakė fotografijų autoriai T. Biliūnas ir M. Vilčinskas. – Viliamės sušildyti jų širdis, praplėsti akiratį, leisti pasvajoti apie kai ką malonesnio, nusišypsoti – tiesiog gerai pasijusti. Už ačiū. Už tai, kad nepraėjo pro šalį ir užsuko.”

Vedami šios idėjos vasario 24 d., 19 val. autoriai kviečia į parodą “Meksikos skonis”. Ekspozicija įsikurs neįprastoje erdvėje – apleistose parduotuvės patalpose, Laisvės al. 89 (buvusioje “Utenos trikotažo” parduotuvėje, šalia Kauno Muzikinio teatro).

Parodos autoriai sako, tokios vietos ieškoję specialiai. “Norime, kad parodoje apsilankytų kuo daugiau žmonių, tačiau nenorime jų specialiai versti tai daryti, – kalba parodos kaltininkai. – Todėl ekspozicijai pasirinkome tokią vietą, kuri būtų tiesiog pakeliui: iš darbo, iš studijų, einant į teatrą ar kavinę.

Netikėta ir paliekanti įspūdį. Tai bus ne aukštojo meno paroda, o masiniam žiūrovui skirtas reginys ir renginys, žada organizatoriai. Maža to, parodos autoriai nutarė, kad apžiūrinėti ekspoziciją tyloje – nuobodu. Tad kiekvieną vakarą lankytojus linksmins vis kitas atlikėjas. “Parodos pakeliui idėja mane sužavėjo, – sakė dainininkas Linas Adomaitis. – Nors šiuo metu gyvenu ypač įtemptu ritmu, tačiau neatsispyriau norui padainuoti parodoje.”

Lankytojai galės ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir kitų teismui pateikti savo nuotraukas. Tam bus įrengtas specialus stendas, o įspūdingiausios nuotraukos autoriui žadama netikėta dovana.

Paroda vyks iki kovo 3 d.

Erikas Kundreckas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: