(c) Imtynes.lt archyvo nuotr.

Palydėdami senuosius metus, kuršėniškiai driokstelėjo durimis. Į miestelį, kuriame gyvena apie 14 tūkstančių gyventojų, suvažiavo beveik visas šalies imtynių žvaigždynas. Finalinės Lietuvos komandinis graikų-romėnų ir moterų imtynių čempionato dvikovos vainikavo išeinančių metų sezoną. „Tokio renginio seniai laukiau. Norėjau, kad imtynės išlystų iš savo konservatyvių rėmų ir džiugintų žiūrovus bei pačius sportininkus. Šventė Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salėje yra puikus pavyzdys, kaip ir menkomis sąnaudomis galima sukurti puikų imtynių spektaklį“, – džiaugėsi vienas varžybų puoselėtojų Valentinas Mizgaitis.

Šiemet Vakarų ir Rytų zonose kovas pradėjo šešios komandos. Į finalinę dalį pateko keturios stipriausios ekipos. Teisė grumtis dėl čempionato aukso iškovojo zonų nugalėtojos – Šiaulių rajono SK „Dvikova“ ir Joniškio SK „Kova“ ekipos. Dėl trečios vietos į atlapus kibo Vilniaus komanda ir Tauragės „Klasikas“.

Šventinė aplinka „užvedė“ sportininkus, kurie galynėjosi negailėdami jėgų. Čempionato nugalėtojai paaiškėjo tik po paskutinės imties. Esant lygiam rezultatui 14:14, čempionais tapo šeimininkai – Šiaulių rajono SK „Dvikova“ atletai. Jiems pirma vieta skirta, atsižvelgiant į papildomus rodiklius. 2010 metų komandinio imtynio čempionato nugalėtojais tapo: Vytautas Ramšas, Tomas Bartkus, Artūras Sekus, Karolis Kygas, Mantas Grabauskas, Tomas Galkus, Marijus Grygelis, Deimantė Butavičiūtė, Giedrė Blekaitytė ir Aistė Balčiūnaitė. Jiems buvo įteikta „Mero taurė“, kurią įsteigė Šiaulių rajono savivaldybės meras Algimantas Gaubas. Be to, gausus būrys rėmėjų atletams padovanojo įvairių vertingų prizų.

Joniškiečiai apdovanoti sidabro medaliais. Antrą vietą čempionate užėmė: Gvidas Jakūnas, Olegas Lavruvjanecas, Dalius Adomaitis, Liutauras Nemeikšis, Julius Matuzevičius, Laimutis Adomaitis, Iveta Jerochina, Andra Lapina bei Laura Skujina.

Imtyse dėl bronzos buvo akivaizdus Vilniaus komandos pranašumas. Sostinės imtynininkai nugalėjo Tauragės „Klasiko“ komandą rezultatu 18:9.

„Varžybos paliko puikų įspūdį. Ant kilimo matėme pasaulinio lygio elitinius sportininkus – brolius Edgarą bei Valdemarą Venckaičius, Laimutį Adomaitį, Vladislavą Lukaševičių. Kuršėnuose taip pat kovojo ir pajėgiausi Latvijos sportininkai Europos čempionato penktos vietos laimėtojas Aleksandras Vyšniakovas ir Europos jaunimo čempionė Laura Skujina. Visiems imtynių aistruoliams autografus dalino mūsų galiūnas Mindaugas Mizgaitis. Esu tikras, kad tokio čempionato organizatorius reikia palaikyti, nes komandų pirmenybės sudaro galimybę šalies provincijos gyventojams susipažinti su imtynėmis iš arčiau. Galų gale, tai puiki reklama šiai seniausiai sporto šakai“, – pažymėjo Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Darius Čepauskas.

Finalinės kovos buvo nuspalvintos Šiaulių rajono kultūros centro šokio grupių „P.M.“ ir „Čip čip“ pasirodymais. Išskirtinio žiūrovų dėmesio sulaukė mažiausi sporto klubo „Dvikova“ imtynininkai. Keturių – šešių metų pypliai, prižiūrimi trenerio Gedimino Jonuškio, rodė sudėtingus akrobatinius triukus. „Klubas „Dvikova“ bendradarbiauja su lopšeliu – darželiu „Buratinas“. Šiame darželyje vedu imtynių būrelį trečius metus. Dabar grupę sudaro 16 vaikų. Treniruotes vedu du kartus per savaitę. Pagrinde laviname gimnastikos pratimus, bet jau esame susipažinę su dviem metimais – „pečiukais“ ir „dubeniu“. Parteryje vaikai išmoko atlikti „raktą“. Vyresniems leidžiu pasigalynėti klūpomis. Šiaulių rajone graikų –romėnų imtynės kartu su krepšiniu ir futbolu patenka tarp trijų prioritetinių sporto šakų, todėl meilę imtynėms mėginu įskiepyti darželinukams, kurie rodo didelį susidomėjimą“, – savo mažaisiais auklėtiniais džiaugėsi G.Jonuškis.

Čempionato dalyvius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Jonas Navagreckis, administracijos direktorius Stasys Lembutis bei sporto skyriaus vedėjas Edmundas Vitkus. Už aukštus sportinius pasiekimus Lietuvos imtynių komandiniame čempionate Šiaulių rajono savivaldybės administracija įteikė vardinius padėkos medalius sporto klubo “Dvikova” atletams ir jų treneriams.

imtynes.lt informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: