(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

1999 m. Jungtinių tautų organizacijos sprendimu rugpjūčio 12-ąją pasaulis mini Tarptautinę jaunimo dieną, kuria skatinama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms.

2010 m. pradžios duomenimis Kaune gyveno 348 624 gyventojai, iš kurių jaunimo nuo 15 iki 29 m. – 74 896. Jauni žmonės sudaro 21 proc. kauniečių. Ne veltui Kaunas vadinamas studentų miestu – Kaune veikia 11 aukštojo mokslo įstaigų ir institucijų.

Per 2010 m. liepos mėnesį Kauno darbo biržoje įregistruoti 3054 bedarbio statusą turintys asmenys. Iš jų 1241 (40,6 proc.) – iki 25 m. amžiaus jaunuoliai. Tarp įsiregistravusiųjų – 840 (27,5 proc.) absolventų. Per du šių metų vasaros mėnesius, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, absolventų registracija darbo biržoje padidėjo 36,3 proc.

2009 m. spalio mėn. atnaujinta ir patvirtinta dar 1997 m. inicijuota, o 2001 m. koreguota, Kauno miesto savivaldybės Jaunimo politikos koncepcija, kurioje numatyti pagrindiniai savivaldybės jaunimo politikos tikslai ir principai, iš kurių vienas pagrindinių tegia, kad savivaldybės institucijos turi skatinti jaunimą dalyvauti visuomenės gyvenime ir prisidėti prie jaunimo problemų sprendimo, taip pat ugdyti atsakomybę už savo veiklą, o jaunimo ir dirbančioms su jaunimu organizacijoms turi būti sudaromos sąlygos dalyvauti sprendimų priėmime, daryti įtaką savivaldybės jaunimo politikai ir kontroliuoti, kaip ji įgyvendinama. Šiuo tikslu jau keletas kadencijų iš eilės Kauno miesto savivaldybėje veikia Jaunimo reikalų taryba, kuri sudaryta iš savivaldybės tarybos narių, administracijos darbuotojų, studentų ir jaunimo NVO atstovų. Vieni iš pagrindinių jaunimo atstovų – Kauno jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, vienijantis 37 jaunimo nevyriausybines organizacijas. Kaip ir kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje, taip ir Kaune dirba jaunimo reikalų koordinatorius, užtikrinantis jaunimo politikos įgyvendinimą Kauno mieste.

Kiekvienais metais Kauno miesto savivaldybė skelbia jaunimo projektų atranką,  pagal kurią finansuojamos Kauno miesto jaunimo organizacijos ir organizacijos dirbančios su jaunimu, vykdančios kryptingą ir ilgalaikę veiklą, sprendžiančios Kauno miesto jaunimo problemas ir siekiančios sudaryti sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei bei jo integravimuisi į visuomenės gyvenimą. Jaunimo projektams iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto skirta (Lt): 2004 m.  – 150 000; 2006 m. – 120 500; 2007 m. – 224 100 (39 projektai); 2008 m. – 300 000 (43 projektai); 2009 m. – 231 580 (33 projektai); 2010 m. – 149 000 (36 projektai). Projektais skatinamas Kauno miesto puoselėjimas, jaunimo saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymas, jaunų žmonių socialinės kompetencijos plėtojimas, prisidėsiantis prie jų sėkmingos integracijos į visuomenę ir darbo rinką. Šiais metais 20 000 Lt numatyta Kauno miesto jaunimo politikos strategijos sukūrimui.

Vieni iš labiausiai visuomenei matomų jaunimo indėlių Kauno miestui: KTU festivalis, VUKHF vaizdo reklamų konkursas „STARtuok“, VšĮ „Actio catholica patria“ savanoriškumo projektai, Kauno jaunimo žiniasklaidos centro renginiai, VDU ir Kauno kolegijos studentų atstovybių iniciatyvos,  VšĮ „Visada savas“ leidžiamas laikraštis studentams, Tautinės lietuvių studentų korporacijos „Neo-Lithuania“ seminarai jaunimui, AIESEC lyderystės mokymai.      Šiandieninė situacija Lietuvoje parodė daug problemų, kurios nesvetimos ir Kauno jaunimui – patyčios mokykloje, neturiningai leidžiamas laisvalaikis ir užimtumo stoka, plintantis narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas paauglystėje daugeliui jaunų žmonių vėliau lemia iškritimą iš mokymosi sistemos, nesugebėjimą adaptuotis visuomenėje, gebėjimų trūkumą spręsti savo problemas ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, vėliau –  nedarbą ir emigraciją.

Tačiau jaunimui pavesta labai svarbi užduotis – kurti šiandienos ir ateities Lietuvą. Todėl itin aktualu, kad miestas padėtų jaunimui susivokti globalizacijos procesuose ir kartu su jaunimu kurtų sąlygas gyventi ir dirbti gimtajame mieste.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: