Šiandien, rugsėjo 19 d., švęsdama 19-ąjį veiklos gimtadienį, didžiausia šalyje nevyriausybinių jaunimo organizacijų sąjunga Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) dalinasi džiugia proga bei skelbia kartu su labdaros ir paramos fondu „Jauniems“ įsteigtos „Jaunimo stipendijos“ nugalėtoją.
„Organizacijos patirtis, pasitikėjimas ja didėja su branda, džiaugiamės sukaupta patirtimi ir žiniomis, o viena iš mūsų veiklų – sudaryti sąlygas skatinti jaunimo veiklos ir užimtumo tyrimus – tapo gražia priežastimi šventę padvigubinti“, – sako LiJOT Prezidentas Šarūnas Frolenko.
Pirmoji „šventinė“ konkurso vienkartinė 1000 Lt stipendija atiteko telšiškei, Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei bei jaunimo reikalų tarybos narei Irenai Daubarienei, pateikusiai šių metų pavasarį apgintą magistro darbą tema „Neformaliojo vaikų švietimo politikos įgyvendinimas: Telšių rajono savivaldybės atvejis“.
„Tai didelis moralinis įvertinimas, patvirtinantis, kad tai, ką darau, kuo užsiimu kiekvieną dieną, yra prasminga. Manau, kad mūsų jaunimui labiausiai trūksta gyvenimiškų patirčių, o neformalus ugdymas gali jiems suteikti šios patirties, tereikia Lietuvoje sudaryti šiai sričiai tinkamas ir palankias sąlygas“ – sako I. Daubarienė.
„Laimėtoju pasirinktas būtent šis darbas, nes komisijos nariams jis pasirodė labiausiai atspindintis visą šiandieninį neformalų ugdymą, turintis didžiausią praktinę reikšmę. Autorė pateikė išties išsamią analizę bei labai aiškių ir argumentuotų rekomendacijų sąrašą. Sveikinam ir tikimės, kad kitame etape „Jaunimo stipendija” sulauks ir daugiau tokių puikių tyrėjų dėmesio bei jų darbų“, – sako LiJOT Prezidentas Š. Frolenko.
„Jaunimo stipendija” įsteigta LiJOT Alumni, atsižvelgiant į tai, kad iki šiol Lietuvoje trūksta tyrimų, besigilinančių į konkrečias jaunimo bei nevyriausybinio sektoriaus problemas. Tikimasi, kad tai bus priemonė, skatinanti daugiau domėtis jaunimu – pažinti poreikius, plėtoti jaunimo situacijos tyrimus. „Jaunimo stipendija” taip pat skirta nevyriausybinių organizacijų veiklos krypčių, kokybės, naudos visuomenei ir kt. tyrimams.
Stipendijų konkursui teikti magistro darbai nagrinėjo tokias temas kaip jaunimo neformalus ugdymas, jaunimo organizacijų pridėtinė vertė, savanoriška veikla ir jaunimo informavimas. Konkurse dalyvavo visi, iki š. m. rugpjūčio 1 d. organizatoriams pateikti magistro darbai, konkrečioje mokslo institucijoje apginti ne seniau kaip prieš dvejus metus. Darbai vertinti pagal originalumą, rezultatų pritaikomumą, tyrimų ir jų rezultatų interpretavimą, įvertinimą mokslo institucijoje ir kt.
LiJOT informacija