(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Andriaus Kupčinsko, lankėsi Tamperėje šio miesto mero kvietimu.

Nuo gegužės mėnesio buvo pradėti kompanijos „Ryanair“ tiesioginiai skrydžiai iš Kauno į šį Suomijos miestą.

„ Iš tiesų „Ryanair“ skrydžiai į Tamperę jau dabar smarkiai pagyvino turizmą iš Suomijos į Kauną. Šie skrydžiai gali suaktyvinti bendradarbiavimą tarp miestų, todėl Tamperės meras pasiūlė atvykti ir susipažinti su miestu, aptarti galimas tolesnio bendradarbiavimo sritis“, – sakė meras A. Kupčinskas.

Tamperės miesto meras Timo P. Nieminen taip pat mano, kad ateityje dar daugiau turistų atvyks į Kauną. „Patikėkite, dar ne visi Tamperės ir kitų Suomijos miestų gyventojai žino, kad iš Tamperės galima patogiai ir pigiai nuvykti į Kauną. Todėl į jūsų miestą atvykstančių suomių tikrai daugės“, – sakė T. P. Nieminen.

Kartu su meru Tamperėje lankėsi mero pavaduotojai Loreta Kekienė, Rimantas Mikaitis, Tarybos nariai Rimutė Prievelienė, Stasys Buškevičius, Steponas Vaičikauskas, mero patarėjas Vygantas Gudėnas.

A. Kupčinskas pakvietė Tamperės miesto merą atvykti į Kauną kitais metais, kai čia vyks tarptautinės Hanza dienos.

Aviakompanija „Ryanair“ nuo gegužės mėn. iš Kauno oro uosto pradėjo bazinius skrydžius 18 krypčių. Iš Kauno į Tamperę skraidoma keturis kartus per savaitę: pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais. Tamperė – daugiausia atvykstančių turistų į Kauną atvežęs maršrutas iš visų naujųjų nuo gegužės pradėtų skrydžių.

„Kauno“ viešbutis susilaukė didžiausio suomių turisto antplūdžio. Per laikotarpį nuo gegužės 1 dienos iki spalio 8 dienos iš viso šiame viešbutyje apsistojo 8229 svečiai, iš jų 1128 buvo turistai iš Suomijos arba 13,7 proc. visų atvykusių svečių.

Tamperė yra labai jaunas miestas, jis 2009 metais šventė 230 metų jubiliejų. Miestas, kurį įkūrė Švedijos karalius Gustavas III, prasidėjo nuo kelių fabrikų ir kelių šimtų gyventojų, dabar smarkiai išsiplėtė. Jame gyvena daugiau kaip 210 tūkstančių žmonių. Šiuo metu jis yra trečias miestas Suomijoje ir labiausiai augantis miestas. Prognozuojama, kad per artimiausius metus į jį iš kaimo vietovių atvyks dar keliasdešimt tūkstančių žmonių. Tai ir yra didžiausias miesto vadovų rūpestis.

Tamperė yra Suomijos informacinių technologijų ir tyrimų centras. Miesto gyvenimui impulsą davė ir 1990 metais pastatyti Kongresų rūmai, kuriuose vienu metu gali vykti seminaras 3000 žmonių, taip pat rengiami koncertai. Vien 2009 metais Tamperėje vyko 46 tarptautinės konferencijos.

Didžiausi darbdaviai Tamperėje yra miesto savivaldybė, Universiteto ligoninė, „Nokia“, universitetai. Tamperė toliau išlieka industrinis miestas, nors dauguma fabrikų jau iškelti toliau nuo centro. Buvusiose gamyklose įsikūrė biurai, parduotuvės, muziejai, įrengti butai.

Miestui trūksta tik jūros, bet jį supa daugybę ežerų, tarp dviejų didžiausių Nasijarvi ir Pyhajarvi jis ir įsikūręs. Tamperėje galima mėgautis gražiais gamtos vaizdais, ant Tammerkoski upės slenksčio žavingai atrodo iš senų raudonų plytų pastatyti industriniai pastatai.

Turistai mėgsta lankyti Sarkanniemi nuotykių parke, Viikinsaari saloje, Lenino muziejuje (Tamperė yra ta vieta, kur kadaise pirmą kartą susitiko garsiausi Rusijos bolševikų vadai – Leninas ir Stalinas, jame kurį laiką gyveno Leninas), Šnipų muziejuje. Visą miestą galima apžvelgti iš 168 metrų aukščio bokšto.

Tamperėje aktyviai veikia Lietuvių draugija, gavusi finansinę paramą iš miesto valdžios, išleido metraštį “Lietuva 2000”, kuriame išskirtinė vietą skiriama Kauno miestui.

Kauno ir Tamperės santykių pradžia siekia 1994 metus. Bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta Kauno Rotušėje 1997 m. gegužės mėn. 14 d.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: