Virginijus Sinkevičius /fb.com archyvo nuotr.

Situacija Vokietijos-Lenkijos pasienyje parodė, kad ilgus metus atvirumą puoselėjusi Europa nebuvo pasirengusi visiškam užsidarymui.

Saugoti kiekvieno europiečio ir kiekvienos šalies narės piliečio sveikatą yra visų mūsų prioritetas, tačiau Europos Sąjunga negali tiesiog užsišaldyti, judėjimas vis tiek bus. Klausimas, kaip mes jį valdysime.

Pirmiausia, kalbu apie prekių judėjimą. Ne visi šiandien šalių narių pasieniuose užstrigę sunkvežimiai veža orą. Kai kurie jų pakrauti ne tik būtinais maisto produktais, bet ir medicinos, sveikatos priežiūros įranga. Galbūt dėl to šiandien kyla pavojus kai kurių pacientų sveikatai, juos prižiūrinčių gydytojų saugumui. Europos Komisija jau yra paprašiusi šalių narių atverti žaliuosius koridorius prekių judėjimui.

Be to, vienomis rizikingiausių profesijų be medikų tapo transporto sektoriaus darbuotojai – sunkvežimių ir autobusų vairuotojai, traukinių mašinistai, lėktuvų įgulos, kurios nuolat yra tarp žmonių. Dabartiniai veiksmai pristabdė keliaujančių srautus, tačiau jų vis vien yra, todėl šiems žmonėms būtina užtikrinti kiek įmanoma didesnį saugumą.

Antra, Europos Sąjungos šalys narės linkusios rūpintis savo piliečių sveikatos patikra. Ir tai prastas žingsnis kovojant su COVID-19. Sveikatos apsauga turi būti užtikrinta kiekvienam europiečiui kokioje Europos Sąjungos šalyje jis bebūtų. Žmogus negali lipti į lėktuvą būdamas viruso nešiotoju, jis turi būti gydomas kaip įmanoma greičiau.

Lygiai taip pat žmonės, kurie patikrinami pasienyje ir yra identifikuojami kaip viruso nešiotojai, neturėtų būti tiesiog neįleidžiami. Jiems turi būti suteikta medicininė pagalba. Tai yra tiesiog žmogiška.

Trečia, Europos Sąjungos vidinių sienų atsiradimas, ką šiandien daro Lietuva ir dalis kitų šalių narių, yra teisingas žingsnis. Tačiau patikros pasieniuose neturi tapti priežastimi žmonėms būti didelėse grupėse, spūstyse oro uostuose. Tai nėra apsaugos priemonė, tai pagrindinė priežastis, kodėl virusas plinta.

Būkime budrūs, saugokime ir gerbkime vieni kitus. Dėkokime mūsų atsidavusiems medikams, kurie šiandien stovi po pandemijos ugnimi. Dėkokime verslams, kurie nemokamai gamina maistą savanoriams, privačioms klinikoms ir viešbučiams, kurie siūlo patalpas, kad būtų galima atskirti paciantus. Dėkokime visiems ir kiekvienam, kurie šiandien kovoja dėl ateities.

Nepamirškime, įstatymų laikytis būtina, bet sudėtingiausios kovos dažniausiai laimimos žmogiškumu.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: