(c) Nuotraukos autorius Artūras Gimžauskas

Trečiadienį Vilniaus Vingio futbolo stadione iškilmingai prasidėjo rekordinį dalyvių skaičių sutraukęs kasmetinis turnyras, Lietuvos seniūnijų mokyklų futbolo žaidynės „Ežiogolas“.

Visą Lietuvą apimsiančio projekto pradžią paskelbęs Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius pasveikino dalyvius, kurių šiais metais po „Ežiogolo“ vėliava susirinko net 11 tūkstančių – penkis kartus daugiau nei 2004 m.

„Augantis susidomėjimas futbolu rodo, kad einame teisingu keliu. Noriu padėkoti mūsų partneriams – Kūno kultūros ir sporto departamentui bei ištikimiausiems rėmėjams „Omnitel“. Tikiu, kad žaidžiančių futbolą ateityje sulauksime dar daugiau“ , – sakė L.Varanavičius.

Atidarymo šventėje Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius „Ežiogolo“ dalyvių teiravosi, kuri sporto šaka jiems mėgstamiausia, ir garsus atsakymas nesukėlė abejonių – futbolas.

„Šis privačia ir visuomenine iniciatyva rengiamas projektas – puikus pavyzdys visiems. Vaikams linkiu gerų emocijų aikštelėje, o visiems – kad į sporto sektorių investicijų vis daugėtų, o futbolas toliau stiprintų savo pozicijas Lietuvoje“, – kalbėjo ministras.

Naujasis Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) direktorius Klemensas Rimšelis paantrino: „Jei netikite, kad tarp Jūsų yra būsimų čempionų, tai atėjo laikas patikėti“.

Bendrovės „Omnitel“ viceprezidentas Remigijus Štaras linkėjo, kad varžybose nugalėtų geriausi, šie vaikai aktyviai įsilietų į futbolo pasaulį, o ateityje sakė tikintis išvysti juos Lietuvos nacionalinės rinktinės sudėtyje Pasaulio futbolo čempionate.

Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Raimondas Žutautas užbaigė oficialiąją renginio dalį pasiūlęs nekantraujantiems vaikams išbėgti ant žaliosios vejos. Tarsi išgirdęs trenerio kvietimą netrukus gerokai praskaidrėjo ir dangus – po rytinio lietaus jaunieji futbolininkai žaidynių pradžioje jau galėjo mėgautis saule.

Į „Ežiogolo“ žaidynes užsiregistravo beveik 800 komandų iš Alytaus (134 komandos), Kauno (95 komandos), Vilniaus (91 komanda), Šiaulių (90 komandų), Panevėžio (84 komandos), Klaipėdos (70 komandų), Marijampolės (57 komandų), Tauragės (55 komandos), Utenos (55 komandos) ir Telšių (43 komandos) apskričių.

Dviejų amžiaus grupių (10-13 ir 14-17 metų) moksleiviai pirmiausia varžysis seniūnijų, savivaldybių ir apskričių turnyruose, o nugalėtojai – finaliniuose „Ežiogolo“ susitikimuose Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune.

Kovos vyks ne tik futbolo aikštėse – vaikai stengsis laimėti jaunųjų futbolo žurnalistų „Vilkonių“, „Ežiškiausių“ paparacių ir reperių konkursuose. „Ežiogolo“ žaidynėse dalyvauti gali tik tie moksleiviai, kurie nelanko futbolo treniruočių Sporto mokyklose ar futbolo klubuose bei nėra registruoti jokioms Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos vykdomoms varžyboms. Taip pat būtina įtraukti į paraišką ne mažiau kaip dvi mergaites, merginas, iš kurių viena, pasikeisdama su kita, privalės žaisti visų rungtynių metu.

Lietuvos futbolo federacija renginio metu išdalins apie 1000 kamuolių, kurie bus įteikti visoms dalyvausiančioms komandoms, jas subūrę mokytojai stebės UEFA EURO 2012 atrankos rungtynes Lietuva – Škotija, savivaldybių turnyrų nugalėtojai pasipuoš profesionalių futbolininkų aprangomis, o žaidynių nugalėtojų lauks dar įspūdingesni prizai – nuo profesionalaus futbolo stalo iki kelionės į užsienį.

Futbolas šiandien švenčiamas visoje Europoje – gegužės 19-oji yra oficiali Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) masinio (Grassroots) futbolo diena, kurios metu 53 UEFA priklausančiose šalyse vyks renginiai po „UEFA Grassroots day“ vėliava. „Ežiogolas“ – pagrindinis „UEFA Grassroots day“ renginys Lietuvoje ir didžiausias pagal dalyvių skaičių Baltijos šalyse.

Kiti „UEFA Grassroots dienai“ skirti renginiai Lietuvoje vyksta dešimt dienų – nuo gegužės 15 iki 24 dienos. Daugiau informacijos – www.svis.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: