Kauno Viešojo logistikos centro, Laisvos ekonominės zonos ir oro uosto plėtros koordinacinės darbo grupė susitiko LEZ teritorijoje. Susitikime dalyvavo koordinacinės darbo grupės nariai: Kauno apskrities viršininkė O.Balžekienė, Kauno miesto meras A.Kupčinskas, Susisiekimo ministerijos Logistikos skyriaus vedėjas T.Pilukas, VĮ „Kauno aerouostas” generalinis direktorius A.Šliupas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius dr. V.Šileikis, UAB „Kauno LEZ valdymas“ direktorius V.Petružis, KTU prorektorius S.Stanys ir kiti.

Susitikimo metu buvo pristatytas Kauno „Oro parko“ projektas, kuris bus suskirstytas į tris veiklos rūšis: logistikos, aviacijos pramonės ir orlaivių aptarnavimo verslą. UAB „Kauno LEZ valdymas“ direktorius V.Petružis teigia, kad projektu jau intensyviai domisi didelės Europos kompanijos, o sutartys su pirmaisiais užsienio investuotojais bus pasirašytos artimiausiu laiku.

KTU prorektorius S.Stanys pasidžiaugė, kad mūsų šalis jau dabar turi ir gali paruošti aukšto lygio licencijuotus aviacijos inžinerijos specialistus, kurie kviečiami dirbti Italijos, Vokietijos kompanijose. Įgyvendinus „Oro parko“ projektą, aviacijos specialistų paklausa išaugtų.

„Oro parko“ projektas paverstų Kauno regioną išskirtiniu, nes taptų didžiausiu oro parku Centrinėje ir Rytų Europoje. Reikia neabejoti milžiniška nauda ne tik Kauno regionui, bet visai Lietuvai“, – mano apskrities viršininkė O.Balžekienė.

Viešojoje erdvėje cirkuliuoja įvairiausi pareiškimai dėl Kauno tarptautinio oro uosto uždarymo, o tai tikrai neprisideda prie investicijų pritraukimo į regioną, todėl, siekdama aiškumo, į sekantį susitikimą koordinacinė darbo grupė nutarė pakviesti Susisiekimo ministrą E.Masiulį. Iš jo tikimasi išgirsti tikslią informaciją šiuo klausimu.

Kauno mero A.Kupčinsko siūlymu, „Oro parko“ projektas bus pristatytas Vyriausybei.

Susitikimo metu buvo konstatuota, kad daug metų stringa LEZ žemių paėmimas visuomenės poreikiams. Pagal dabartinį įstatymą šis procesas yra sunkiai sprendžiama problema, o tai yra didelis stabdis pritraukiant investicijas. Todėl buvo nutarta kreiptis į LR Seimą dėl greitesnio įstatymo pataisų priėmimo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: