© FB "EMP - elektroninis mokinio pažymėjimas" paskyros nuotr.

Didžiausią Lietuvoje el. dienyną ir švietimo sistemą TAMO valdanti bendrovė „Tavo mokykla“ skelbia, kad šiais mokslo metais jų klientais tapusių mokyklų skaičius išaugo daugiau nei 27 proc. ir pasiekė 539.

Anot įmonės atstovų, kitais mokslo metais plėtra ir toliau bus tęsiama. Be to, bus daug dėmesio skiriama elektroninių mokinio pažymėjimų (EMP) populiarinimui ir diegimui. Jie, TAMO valdytojų teigimu, kol kas nesulaukia deramo mokyklų dėmesio.

UAB „Tavo mokykla“ direktorė plėtrai Viktorija Burlinskaitė teigia, kad šiais mokslo metais pagrindine mokykloms pasiūlyta naujove galima drąsiai vadinti EMP.

„Kol kas dėl jų į mus kreipėsi 40 mokyklų. Planuojame, kad vasaros metu prie jų prisidės dar daugiau švietimo įstaigų, kuomet egzaminų vajus bus pasibaigęs ir mokyklų administracijų darbuotojai galės pradėti ruoštis naujiems mokslo metams“, – aiškino pašnekovė.

Jos teigimu, priežastis, dėl kurios EMP gana lėtai skinasi kelią į Lietuvos mokyklas ir mokinių kišenes, yra paprasta – mokyklos ir glaudžiai su jomis dirbančios įstaigos nėra pasiruošusios priimti technologines naujoves. Jų infrastruktūra nėra pakankamai išvystyta ir pritaikyta pilnaverčiam EMP panaudojimui.

„Mes platiname Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro teikiamus elektroninius mokinių pažymėjimus. Juos papildome įvairiomis paslaugomis ir suteikiame jiems realią vertę. Iki tol EMP būna tiesiog plastiko gabalėliai. Tai, kad mokyklose nėra reikiamos įrangos – didelė kliūtis EMP plitimui. Be jos neįmanoma pasinaudoti naujųjų pažymėjimų teikiamais privalumais.

Tiesa, „Tavo mokykla“ techninės įrangos nediegia, tuo turėtų pasirūpinti pačios mokyklos ar jas globojančios institucijos. Todėl manome, kad reikia daugiau dėmesio skirti informacijos apie kiekvienos mokyklos ar savivaldybės galimybes surinkimui ir susisteminimui.

Taip pat geresniam mokyklų informavimui bei EMP galimybių, jų įgyvendinimo pristatymui“, – vardijo V. Burlinskaitė.

TAMO atstovė tikino, kad jų įmonė neketina sėdėti sudėjusi rankų ir laukti, kol kas nors imsis veiksmų. Anot jos, „Tavo mokykla“ jau dabar investuoja į EMP vystymą ir šios naujovės pristatymą Lietuvos švietimo darbuotojams, mokiniams bei jų tėveliams.

„Susimąstyti apie naujuosius mokinio pažymėjimus skatinsime pateikdami realius ir veikiančius pavyzdžius. Šiuo metu vykdome EMP bandomųjų mokyklų projektą penkiose Lietuvos mokyklose: Vilniaus Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje, Kaune: „Aušros“ gimnazijoje, S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje ir Senamiesčio progimnazijoje, Klaipėdoje – L. Stulpino progimnazijoje“, – atskleidė V. Burlinskaitė.

Anot jos, nuo ateinančių mokslo metų išvardintose mokyklose veiks techninės sistemos, kurios leis pasinaudoti EMP galimybėmis.

„Tikimės, kad šis projektas padės geriau suprasti EMP pritaikymo galimybes mokyklos ir pamokų lankomumo žymėjimo procese, įvertinti EMP naudojimą atsiskaitant valgykloje, vedant socialinio maitinimo apskaitą ar lankantis mokyklos bibliotekoje, kur EMP virsta elektroniniu skaitytojo bilietu“, – paaiškino V. Burlinskaitė.

Pasak TAMO atstovės, kol kas EMP domisi ir diegia tik pačios pažangiausios mokyklos – technologiniai pionieriai. Likusios laukia ir žiūri, kas iš viso to gausis.

Viliamės, jog mūsų inicijuotas bandomųjų EMP mokyklų projektas paskatins švietimo bendruomenę aktyviau domėtis EMP pritaikymo galimybėmis ir nauda. Esame tikri, kad jauni žmonės su mielu noru pradėtų naudotis moderniais pažymėjimais – tereikia jiems suteikti galimybę“, – tvirtino „Tavo mokykla“ direktorė plėtrai.

Jos manymu, EMP reikėtų vertinti ne vien tik kaip priemonę, kuri veikia mokykloje, bet taip pat prisiminti, jog ji atneša naudos mokiniams ir už švietimo įstaigos ribų.

„Pavyzdžiui, mokiniai, turintys TAMO EMP, jau gali naudotis „Lietuvos geležinkelių“ suteikiama nuolaida. O Kauno mokyklų mokiniai EMP naudoja kaip Kauno viešojo transporto e. bilietą. Ateityje tokių pridėtinę vertę kuriančių pasiūlymų paketas tik didės ir suteiks dar daugiau galimybių“, – aiškino Viktorija Burlinskaitė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: