(c) stock.xchng archyvo nuotr
Visuomenės palaikymo pernai sulaukusi akcija “Savaitė BE PATYČIŲ” šiemet startuos kovo 21 dieną. Visą savaitę akcijos partneriai – įvairios šalies įstaigos ir organizacijos – kvies į renginius, kurie atkreips dėmesį į agresyvų vaikų elgesį, į patyčias ir pažeminimus, kuriuos tenka patirti mūsų šalies moksleiviams.

“Šiemet mes norime ne tik pranešti visuomenei, kad patyčių problema Lietuvoje vis dar aktuali, bet ir suteikti kuo daugiau informacijos, kur ir kaip galima sulaukti kvalifikuotos pagalbos, ar patarimo vaikui, jo tėvams, kurie susidūrė su patyčiomis” – sako VšĮ “Vaikų linija” psichologė, iniciatyvos “Savaitė BE PATYČIŲ” koordinatorė Marina Mažionienė.

Akcijos partneriai jau ruošia įvairias veiklas – Vilniuje ir Kaune bus organizuojamos viešos paskaitos, atviri renginiai jaunimui, jų tėvams bei pedagogams. Šalies moksleiviams vyks užsiėmimai apie elektronines patyčias ir kitus interneto pavojus Teobuse. Jame įsikūrusi “Saugesnio interneto akademija” kovo mėnesį aplankys Kauną, Panevėžį, Mažeikius ir Telšius. Akcijos organizatoriai dalins informacinius lankstinukus su naudingomis nuorodomis, kur galima kreiptis pagalbos, kai vaikai patiria patyčias ar jas vykdo, apie grėsmes internete ir virtualias patyčias. Prie akcijos prisijungs programos “Zipio draugai” dalyviai: vaikai ir pedagogai kvies į renginius “Duok draugui ranką”. Paramos vaikams centras ruoš plakatų patyčių tema parodą, taip pat organizuos edukacinių pasakų apie konfliktiškų situacijų išsprendimą vakarą su diskusijomis apie vaikų bendravimą šeimoje ir mokykloje. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre kaip ir pernai vyks atviros paskaitos apie patyčių prevenciją, skirtos moksleiviams, tėvams ir pedagogams, Sostinės kino centre “Skalvija” akcijos metu kasdien bus rodomi filmai smurto ir patyčių tema, po jų bus rengiamos diskusijos ir aptarimai.

Ugdymo įstaigos ir kitos organizacijos kviečiamos tapti akcijos dalyviais. Kiekviena mokykla ar kita įstaiga gali registruotis svetainėje www.bepatyciu.lt, įrašant savo organizacijos pavadinimą, kontaktus ir planuojamų veiklų aprašymą. Registracija į akciją vyks iki kovo 1d.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: