(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Šių metų pradžioje atlikto tyrimo duomenimis beveik 20 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad „senturgis“ – tai turgus, kuriame prekiaujama sendaikčiais ir antikvariniais daiktais.

„Kai praeitų metų gegužę atsižvelgę į kalbininkų rekomendacijas nusprendėme mūsų rengiamą sendaikčių turgų vadinti senturgiu, šio žodžio beveik niekas nevartojo. Todėl sužinoję tyrimo rezultatus buvome maloniai nustebinti, kad žmonės taip sparčia įsisavina naują pavadinimą“, – sako didžiausio Baltijos šalyse senturgio „Laiko ratu“ organizatorius Jonas Plenta.

Anot jo, naujajam pavadinimui visuomenėje sparčiai padėjo pasklisti aktyvi informacinė kampanija, kurioje buvo naudojamas tik žodis „senturgis“, taip pat ir žiniasklaida, kuri teigiamai sutiko šią iniciatyvą.

„Tai vienas iš gražiausių pastarojo meto kalbininkų, verslo ir žiniasklaidos bendradarbiavimo pavyzdžių. Šio bendradarbiavimo dėka kasdienė lietuvių kalba pasipildė dar vienu gražiu, trumpu, aiškiu žodžiu, kuris labai tinka tokio pobūdžio renginiui įvardinti“, – teigia senturgio organizatorius.

Minėtame tyrime dalyvavę respondentai, nesieję senturgio su sendaikčių turgumi, atsakė, kad tai senoje, gerai žinomoje vietoje įsikūręs, nuolat veikiantis turgus, kuriame prekiaujama įvairiomis prekėmis. Kiti teigė, kad tai provincijos turgus, dalis apklaustųjų senturgį sutapatino su jomarku, muge.

Senturgis „Laiko ratu“ Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ rengiamas jau ketvirtus metus. Šiemet jis vyks tris kartus: kovo 18-20, gegužės 27-29 ir spalio 21-23 dienomis.

Šiandien prasidėjusiame pirmajame šių metų renginyje tradiciškai dalyvauja sendaiktininkai, antikvaro kolekcininkai, numizmatai ir filatelistai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos. Renginio organizatorių skaičiavimais, kiekvieną senturgio dieną jame apsilanko daugiau kaip 70 000 žmonių, prekiauja apie 300 sendaiktininkų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: