© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Paskutinės SMScredit.lt A lygos“ čempionato XII turo rungtynės tapo LFF „Druskininkų Hermio“ taurės finalo generaline repeticija. Joje Šiaulių „Šiauliai“ savo aikštėje lygiosiomis 1:1 (1:0) sužaidė su lygos lyderiu Vilniaus „Žalgiriu“ ir turnyrinėje lentelėje aplenkė Gargždų „Bangą“.

Jau po pačios pirmosios šiauliečių atakos 2-ąją dvikovos minutę Armantui Vitkauskui teko išimti kamuolį iš tinklo, kai Lietuvos vicečempionų gynyba „pramiegojo“ Niko Tokičių, kuris įkirto į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu į tolimą vartų kampą išvedė „Šiaulius“ į priekį.

Atsigavę po tokio šalto dušo, žalgiriečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir ėmė ieškoti kelių link atsitraukusių aikštės šeimininkų vartų. Pirmasis progą pasižymėti turėjo Andrius Skerla, tačiau jo smūgis praskriejo šalia virpsto.

16-ąją minutę Algis Jankauskas buvo labai arti to, kad išlygintų rezultatą, tačiau jo po kampinio galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė Filipas Zderičius. Dar po dviejų minučių Kamilis Bilinskis labai norėjo, kad rungtynių arbitrai parodytų į vidurio liniją, skelbdami įvartį, kai po jo smūgio kamuolys atsitrenkė į skersinį, atsimušė į žemę ir grįžo į aikštę.

„Šiaulių“ gerbėjai lengviau atsikvėpė 26-ąją minutę, kai Jakubo Wilko tolimas baudos smūgis praskriejo visai šalia skersinio, o 39-ąją minutę komandą gelbėti teko Pauliui Pociui po labai pavojingo tolimo Pavelo Komolovo smūgio. Vartininko atmuštą kamuolį antruoju bandymu vilniečiai pasiuntė į tinklą, tačiau buvo užfiksuota nuošalė.

64-ąją minutę savo meistriškumą teko pademonstruoti ir žalgiriečiui A.Vitkauskui. N.Tokičius sulaukė gero komandos draugo perdavimo, įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau jo smūgį į tolimą vartų kampą „Žalgirio“ vartininkas atrėmė, išmušdamas kamuolį į kampinį.

Po keturių minučių sostinės klubas rezultatą išlygino. Puikiai kraštu prasiveržė Jakubas Wilkas ir atidavė tikslų perdavimą savo tautiečiui K.Bilinskiui, kuris smūgiu iš 10 m. nepaliko jokių vilčių P.Pociui.

79-ąją min. Vedranas Gercas galėjo išvesti „Žalgirį“ į priekį, kai suklydo neapdairiai vartus palikęs šiauliečių vartininkas, tačiau puolėjo smūgį blokavo gynėjas. Dar po 5 minučių atodūsis nuvilnijo tribūnose po K.Bilinskio gražaus ir techniško smūgio. Legionierius iš Lenkijos, kamuoliui nenusileidus ant žemės po perdavimo iš krašto, labai stipriai smūgiavo į vartus, bet į vartų stačiakampį nepataikė.

Šiaulių „Šiauliai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:1 (1:0).

„Šiauliai“: P.Pocius, E.Pšelenskis, F.Zderičius, N.Tokičius (83 min. R.Urbelis), T.Snapkauskas, L.Mušnikovas, D.Jankauskas (69 min. D.Lunskis), T.Eliošius, T.Gašputis, G.Alaverdašvilis (74 min. T.Birškys), M.Vorobjovas.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, A.Jankauskas, A.Skerla, A.Švrljuga, M.Kuklys, P.Komolovas (57 min. V.Gercas), E.Vaitkūnas, V.Šilėnas (46 min. R.Radavičius), J.Wilkas, K.Bilinskis, A.Žulpa.

Įvarčiai: N.Tokičius (2); K.Bilinskis (68).

Geltonos kortelės: M.Vorobjovas (54), N.Tokič (80); V.Šilėnas (34), A.Žulpa (57).

Rungtynių teisėjai: D.Rumšas, V.Gerasimov, G.Arakelian.
 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: