© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Buvęs sovietinių laikų KGB agentas Naujojoje Zelandijoje išvengė kaltinimų dėl vairavimo išgėrus, tad gali toliau dirbti užsienio žvalgybos agentūrų konsultantu, pranešta sekmadienį.

57 metų Aleksandro Kuzminovo kraujyje alkoholio koncentracija dukart viršijo leistiną, kai jis buvo sustabdytas dėl vairavimo apsvaigus.

Tačiau jo advokatui Oklando apygardos teisme pavyko įrodyti, jog apkaltinamasis nuosprendis jo klientui reikštų prarastą teisę vykti į daugelį valstybių, kur jis padeda žvalgybos agentūroms.

Teisėjas Davidas Burnsas (Deividas Bernsas) sakė, kad alkoholio koncentracija A.Kuzminovo organizme buvo “labai didelė”, bet “įspūdingai netekti malonės” prarandant savo darbą būtų per didelė kaina, pranešė laikraštis “Sunday Herald”.

Naujojoje Zelandijoje gyvenantis A.Kuzminovas teisme buvo vadinamas slaptos branduolinio, biologinio ir cheminio kariavimo draugijos nariu, turinčiu aukšto rango leidimą susipažinti su slapta informacija.

Prieš tai, kai 1994-asiais su žmona ir dviem vaikais atvyko į Naująją Zelandiją iš Rusijos, A.Kuzminovas, kaip pranešama, dirbo itin slaptai KGB grupei, žinomai kaip “Direktoratas S”.

Ji kūrė biologinius ginklus teroro ir sabotažo aktams prieš Vakarus, 9-ajame dešimtmetyje ir 10-ojo dešimtmečio pradžioje, sakoma pranešime.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: